• Kraków-Łagiewniki

• Rodzice i dzieci z klasy 3 były na pielgrzymce, która miała miejsce po I Komunii Św. Uczestniczyliśmy we mszy św. w Sanktuarium w Łagiewnikach, a następnie byliśmy na Wawelu i przeszliśmy na Rynek Główny. Wszyscy pięknie prezentowali się w strojach góralskich.

• „Rozmawiasz Pomagasz” (Talk and Help)

• Uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 4 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Rozmawiasz Pomagasz” (Talk and Help). Jest to projekt organizowany przez Fundację Goodnetwork. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Katarzyna Bober. W ramach projektu odbyły się dwa spotkania podczas których uczniowie naszej szkoły oraz dzieci ze szkoły Joy Foundation z Pakistanu połączyły się przez internet i poznawały się nawzajem, opowiadając o sobie, swoim mieście i kraju. Była też możliwość zadawania pytań. Dowiedzieliśmy się np. że  najbardziej popularną grą w Pakistanie jest cricket oraz hokej.   Spotkania te były bardzo ciekawe, ponieważ nasze kultury są bardzo różne. Językiem komunikacji był oczywiście angielski, ale nie zabrakło góralskich tańców i przyśpiewek. Na koniec umówiliśmy się na następne spotkanie, którego tematem będzie typowe jedzenie. Już nie możemy się doczekać!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

• AZS nabór

• Zachęcamy Państwa do zainteresowania się ofertą zajęć sportowych klubu AZS Zakopane. Klub organizuje zajęcia m.in. w sekcjach: skoki narciarskie (kobiet i mężczyzn).

Zajęcia są dedykowane dla wszystkich uczniów od klasy I SP.

Na wszelkie Wasze pytania odpowiedzą trenerzy - zapraszamy do kontaktu (plakat w załączniku)

• W świecie dinozaurów

• Zajęcia realizowane w kl. 3 w ramach Ogólnopolskiego Programu Dzieci uczą rodziców dotyczyły niezwykłych czasów, gdy Ziemi panowały dinozaury. Na podstawie prezentacji Park Jurajski poznaliśmy 10 gatunków gadów, które wiele milionów lat temu dominowały na Ziemi.

• Nasze zdrowie

• Warsztaty kulinarne "Zdrowe i kolorowe śniadanie" w kl. 3 oraz plakaty "Zasady żywieniowe" z wykorzystaniem pomocy i narzędzi z programu Laboratoria Przyszłości.

• Nasze konkursy

• Uczniowie klas I, II i III oraz oddziału zerowego chętnie uczestniczą w konkursach organizowanych w naszej szkole. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.

• Matematyka w mieszkaniu

• Program Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki realizowany jest w kl. 3. Zadaniem dzieci było przygotowanie projektu pokoju oraz wykonanie makiety przestrzennej z zachowaniem wymagań związanych z funkcjonalnością i skalą.

• Helena Marusarzówna

• Uczniowie klasy 3 zostali nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Helena Marusarzówna- góralka, sportowiec, kurier tatrzański. W wieku 17 lat Helena zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski. Już w 1936 roku zdobyła pierwsze mistrzostwo Polski i wzięła udział w międzynarodowych zawodach narciarskich.

W 1937 r. zdobyła mistrzostwo w slalomie i kombinacji alpejskiej. Hela znała doskonale góry. Wiele razy przeprowadzała ludzi, przewoziła ważne dokumenty z Węgier do Polski.

• Uczelnia oczami dziecka

• Uczniowie klasy 3 otrzymali nagrody w konkursie organizowanym przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową w Nowym Targu. Prace znalazły się na kalendarzu i na wystawie. Na laureatów konkursu czekało kilka niespodzianek. Wycieczka rozpoczęła się w jednej z sal Centrum Symulacji Medycznej.  Dzieci dowiedziały się jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową i udzielić pierwszej pomocy. W Bibliotece Akademickiej laureaci obejrzeli zbiory biblioteczne i zostali zachęceni do czytania kolorowymi zakładkami do książek.

• Matematyka w sklepie

• Program Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki realizowany jest w klasie 3. Głównym zadaniem dzieci było zaplanowanie zakupów, ustalenie budżetu, a później płacenie. To nauka matematyki w praktyce. Podczas zajęć dzieci przygotowały śniadanie z wykorzystaniem pomocy i narzędzi z programu Laboratorium Przyszłości.

• Niezwykła podróż

• Dzieci uczą rodziców to program realizowany w klasie 3 podczas, którego odkrywamy i poszerzamy umiejętności i wiadomości. Niezwykła podróż to lekcja geografii, która łączy w sobie informacje o Ziemi, ciekawostki o naszej planecie z elementami kultury w różnych zakątkach świata.