• Za-chwyceni książką

• Uczniowie klasy I wspólnie z rodzicami przeczytali wybraną książkę i napisali wiesz zachęcający do jej przeczytania. Projekt został zorganizowany pod hasłem Tuliszkowy Talent

"Zachwyciła Cię ostatnio jakaś książka?

Zachwyć i nas!

I chwyć książki z Księgarni Tuliszków!"

• Spotkanie z Afryką

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem, który opowiedział o odległym kraju afrykańskim Namibii. Poznaliśmy etapy wyprawy oraz spotkania z mieszkańcami i zwierzętami.

• Dzień Ziemi

• Uczniowie klas młodszych brali udział w spotkaniu z pracownikami w PCE Geotermia Podhalańska SA. Poznaliśmy zasady działania, transportowania i złóż wód geotermalnych. Uczestniczyliśmy w konkursach i zabawach zdobywając nagrody.

• Muzyka góralska

• Podczas zajęć regionalnych uczniowie klasy IV mogli poznać instrumenty i grę prezentowaną przez Pana Piotra Hazę, który w barwny sposób przybliżał tajniki muzyki, śpiewu i stroju góralskiego. Dziękujemy za prezentację tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

• Bezpieczni w sieci

• Uczniowie klasy I realizują program Akademia Bezpiecznego Puchatka podczas, którego uczą się zasad prawidłowego zachowania w różnych sytuacjach na podstawie otrzymanych materiałów. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego dzieci wypowiadały się i podawały sposoby postepowania oraz wypełniały karty pracy.

• Bezpiecznie w górach

• Uczniowie klasy IV podczas zajęć regionalnych spotkali się z przewodnikiem tatrzańskim Panem Wojciechem Łukaszczykiem, który wskazał jak ważne są zasady bezpieczeństwa podczas wypraw górskich. Każdy mógł zobaczyć sprzęt do uprawiania turystyki górskiej. Z zainteresowaniem wszyscy słuchali opowieści przyrodniczo-geograficznych. Bardzo dziękujemy.

• Bezpieczny Internauta

• Uczniowie klasy I realizują warsztaty w ramach programu "Dzieci uczą rodziców" z wykorzystaniem prezentacji i kart pracy. Wspólnie ustalaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

• Spotkanie z pracownikami instytucji

• Uczennice klasy I poznały jednostki administracyjne funkcjonujące w Zakopanem: Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe oraz podczas spotkanie zaśpiewały pięknie po góralsku i złożyły życzenia.

• Laboratoria przyszłości

• Uczniowie klasy I podczas warsztatów kulinarnych przygotowali "Wiosenno-świąteczne kanapki" z wykorzystaniem narzędzi z programu Laboratoria przyszłości. Wspólna praca pozwoliła na rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych oraz kształtowanie umiejętności przyrządzania posiłków z zachowaniem higieny.

Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

• Lekcja Spektrum autyzmu

• W klasie I prowadziliśmy zajęcia, warsztaty i zabawy wykorzystując propozycje Fundacji JiM, aby w ten sposób pokazać wsparcie dla osób autystycznych. Aktywności podczas naszych działań obejmowały temat Świat jakiego nie znamy. Poznawaliśmy różnice w postrzeganiu rzeczywistości przez osoby w spektrum autyzmu i uczyliśmy się akceptacji wśród rówieśników.

• „ Oskar i Pani Róża”

•     „ Oskar i Pani Róża” -  to sztuka wystawiona 22.03.2023 dla społeczności szkolnej oraz 26.03. 2023 dla mieszkańców Olczy, która została opracowana i wyreżyserowana przez Panią Małgorzatę Lasiak. To przepiękna opowieść o przemijaniu, życiu ziemskim i życiu w wieczności u boku samego Boga. Piękna opowieść zagrana przez nauczycielkę i uczniów naszej szkoły. Zachęca i prowadzi do osobistej refleksji, oddaje powagę i sens naszego życia jak również uświadamia, że Tylko Bóg ma prawo „nas” obudzić.

• Bliżej Tatr

• Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach Zwierzęta tatrzańskie i ich ślady. Zwiedzaliśmy ekspozycję i ogród w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. W Sali Odkryć poznaliśmy gry i zabawy interaktywne. Uczestniczyliśmy w konkursie z nagrodami.

• W wiosennym nastroju

• Uczniowie klasy I podczas warsztatów kodowania odkrywali zwiastuny wiosny. Realizując program Akademia Uczymy Dzieci Programować rozwijamy umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.

• Spektakl teatralny

• Uczniowie klas I i II wybrali się do kina Sokół na przedstawienie "Plastusiowy pamiętnik" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza, mające na celu rozwijanie odpowiedzialności, odwagi, mądrości i przyjaźni. Muzyczny występ był zabawny i wesoły.

• Wielkanocne zwyczaje
            • Góralskie tradycje

• Uczniowie klas I i IV uczestniczyli w spotkaniu z Panią Katarzyną Stachoń- Groblowy, która opowiedziała o dawnych i obecnych góralskich zwyczajach związanych ze świętami wielkanocnymi. Bardzo dziękujemy za rozbudzanie zainteresowań tradycjami naszego regionu.