• Nagrody w konkursie

• W Powiatowym konkursie plastycznym i literackim: "HELENA MARUSARZÓWNA - GÓRALKA, SPORTOWIEC, KURIER TATRZAŃSKI" zostały nagrodzone uczennice z naszej szkoły Wiktoria Skupień z kl. 3 otrzymała wyróżnienie, a Anna Bafia z kl. 5 - II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Spektakl profilaktyczny

• W naszej szkole gościł Teatr Młodego Pokolenia, który przedstawił adaptację książki "O psie, który jeździł koleją". Jest to historia przyjaźni między człowiekiem i jego najlepszym przyjacielem – psem. To opowieść o przywiązaniu, tęsknocie i prawdziwym oddaniu. Uczniowie klas 0-3 aktywnie uczestniczyli podczas przedstawienia teatralnego.

• Sukcesy sportowe - koszykówka

• W dniu 17.01.2024 r. w Hali Sportowej MOSIR Zakopane odbyły się Mistrzostwa Gminy Zakopane w koszykówce IMS dziewcząt i IMS chłopców . W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów dziewcząt i 4 zespoły chłopców. Obydwie reprezentacje naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne. Zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt zajęliśmy I miejsce uzyskując tym samym awans do zawodów.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Kultura góralska

• Uczniowie klasy II podczas zajęć regionalnych uczestniczyli w warsztatach, w których prezentowane były dawne zwyczaje. Tańczyli i śpiewali po góralsku. Wysłuchali prelekcji na temat kultury pasterskiej. Próbowali gry na instrumentach i poznawali ich budowę. Oglądali wyposażenie izby w chałupie góralskiej.

Na zajęcia pojechaliśmy autobusem miejskim.

• Kreatywni uczniowie

• W konkursie zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu Filia w Zakopanem uczestniczyli uczniowie z klasy V- Anna Bafia, Gloria Łukaszczyk, Wojciech Strączek. „Kreatywna moc wyobraźni- konkurs na opowiadanie i sztukę” miał na celu zachęcenie dzieci do rozwijania pasji literackich i zainteresowań czytelniczych, a także do kreatywnego tworzenia ilustracji do tworzonych opowieści.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie „Kreatywne zabawy słowem”. Dzięki warsztatom dzieci będą mogły rozwinąć umiejętność twórczego myślenia oraz przekonać się, że pisanie tekstów jest bardzo proste i daje mnóstwo zabawy. W nagrodę cała klasa V będzie uczestniczyć w warsztatach, aby podkreślić ważność i wartość wysiłku, jaki dzieci włożyły tworząc swoje opowiadania i zachęcać do dalszych twórczych wysiłków.

• Z wizytą

• Uczniowie klasy II złożyli życzenia świąteczne pracownikom Urzędu Miasta  oraz Starostwa Powiatowego w Zakopanem. Wszyscy pięknie się prezentowali w strojach góralskich, podczas śpiewania kolęd i pastorałek.

• Nasze ozdoby

• Uczniowie klasy II pod czujnym okiem p. Marii Doruli, p. Marii Gąsienicy- Mikołajczyk i p. Katarzyny Walkosz wykonywali bombki na choinkę z elementami góralskimi, które zawieszone zostały na klasowej choince. Bardzo dziękujemy za pomoc.

• Nasze wyzwania

• Uczniowie klasy II podczas warsztatów kulinarnych pod opieką p. Katarzyny Bruzdy przygotowali pyszne pierniczki, które później samodzielnie ozdabiali. Wszystkim wybornie smakowały. Podczas pracy wykorzystany został sprzęt i narzędzia z programu Laboratoria przyszłości.

• Mała książka - wielki człowiek

• Chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów doczytania i przypominamy o roli książki w życiu dziecka.