Witamy

 • Gloria2019
  23.01.2019

  Nasz szkoła wzięła udział w XVI Konkurs Jasełek Gloria 2019 organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Zakopanem.

  Komisja oceniająca XVI Konkurs Jasełek GLORIA 2019 w składzie: przewodniczący: Krzysztof Trebunia- Tutka; członkowie: Joanna Staszak, o. Antoni Kluska, Rafał Gratkowski na posiedzeniu wyłoniła zwycięzców w wyniku, którego zajęliśmy II miejsce w kategorii jasełek współczesnych dla dzieci starszych. Pracę nad przygotowaniem uczniów objęła p. M. Lasiak oraz ks. J. Rutkowski. Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

  Fotogaleria: Gloria2019.

 • Warsztaty TPN
  21.01.2019

  Klasa II naszej szkoly, brala udzial w warsztatach przyrodniczych na temat Zwierzęta Tatr i ich tropy i ślady. Zwiedzily nowoczesny kompleks przyrodniczy, mogly poznać wielozmyslowo zwierzeta naszych Tatr oraz ulepic z gliny tropy wybranego zwierzęcia.Wiele dobrych wrażeń przyniósł im pobyt w mulimedialnej sali, a.na koniec poszukiwaly skarbu w duzym sniegu w  pobliskim lesie..

  Fotogaleria: Warsztaty TPN.

 • 8. World Snow Day
  16.01.2019

  8. Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem

  WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej „zabierz dzieci na śnieg”. Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego. Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi. Mottem World Snow Day są niezmiennie trzy hasła:
  EXPLORE- ODKRYWAJ
  ENJOY- BAW SIĘ
  EXPERIENCE - DOŚWIADCZAJ

  8. edycja Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem odbędzie się w dniach 19-20 stycznia 2019 r. Niedziela, 20 stycznia 2019 r., jest oficjalnym dniem świętowania Światowego Dnia Śniegu na całym świecie!
   
  19 STYCZNIA 2019 R. (sobota) - Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL godz. 13.00-18.00

  w godzinach popołudniowych zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim oraz w snowboardzie. W ostatnich latach zauważyliśmy znaczny spadek liczby zawodów organizowanych dla najmłodszych miłośników snowboardu, dlatego też w tym roku postanowiliśmy wprowadzić tę dyscyplinę do oficjalnych konkurencji sportowych podczas WSD! Najmłodsi będą mogli także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych. W związku z tym, że w tym roku naszym oficjalnym partnerem zostałafirma ATOMIC, zwycięzcy poszczególnych kategorii w zawodach w narciarstwie alpejskim otrzymają nagrody sponsorowane przez naszego narciarskiego partnera! W tym roku też po raz kolejny wspierać nas będzie firma ALPIN SPORT, sponsor nagród w snowboardzie.

  19 STYCZNIA 2019 R. (sobota) - KUŹNICE godz. 9.00-14.00

  W tym samym dniu w godzinach porannych chętne dzieci będą mogły spróbować swoich sił w stosunkowo nowej dyscyplinie narciarstwa, a mianowicie skitouringu. Skituouring jest fantastyczną formą spędzania czasu wolnego łączącą turystykę z narciarstwem zjazdowym. Dzięki naszym sponsorom, sprzęt do narciarstwa skiturowego dzieci będą miały wypożyczony nieodpłatnie, a wycieczkę poprowadzi doświadczona osoba będąca jednocześnie Przewodnikiem Tatrzańskim oraz opiekunem Grupy Młodzieżowej Polskiego Związku Alpinizmu w Narciarstwie Wysokogórskim.

  20 STYCZNIA 2019 R. (niedziela) - GÓRNA RÓWIEŃ KRUPOWA godz. 11.00-15.00

   
  W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 20 stycznia 2019 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego, darmowego wypożyczenia nart biegowych oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach! W tym roku podczas Światowego Dnia Śniegu zachęcać będziemy także do rodzinnego uprawiania nordic walking, a chętnie dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w małej rywalizacji w tej dyscyplinie. Do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach, zagrać w piłkę nożną na nartach oraz lepić bałwany. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci.

  Szczegóły programu


  Zawody w narciarstwie alpejskim

  Zawody na Biegi Narciarskie

  Zawody na Snowboard

   

  Darmowa jazda na nartach w ramach Światowego Dnia Śniegu

  W związku z obchodami 8. Edycji Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day w Zakopanem Burmistrz Miasta Zakopane, organizator imprezy, wraz ze Szkołą Narciarską STRAMA serdecznie zaprasza dzieci w wieku 4-14 lat  do skorzystania z darmowej nauki jazdy na nartach z profesjonalnymi instruktorami szkoły STRAMA.

  Szczegóły programu

  Dalsze informacje
 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne

  Wtedy jest Boże Narodzenie

  Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata 
  i wyciągasz do niego ręce, 
  jest Boże Narodzenie.
  Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, 
  jest Boże Narodzenie.
  
  
  
  Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, 
  które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
  w ich samotności, 
  jest Boże Narodzenie.
  Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", 
  tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
  moralnego i duchowego ubóstwa, 
  jest Boże Narodzenie.
  Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
  jak bardzo znikome są twoje możliwości
  i jak wielka jest twoja słabość, 
  jest Boże Narodzenie.
  Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
  pokochał innych przez ciebie,
  Zawsze wtedy, 
  jest Boże Narodzenie.
  
  Matka Teresa z Kalkuty
  
  

  Słowami Matki Teresy z Kalkuty - Zawsze jest jeden dzień w roku, gdzie zasiadamy całymi rodzinami przy stole składając sobie życzenia, dlatego życzę:
  Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
  oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku 2019 

   

 • Konkurs fotograficzny 2018/2019
  22.12.2018

  Z końcem listopada zorganizowano szkoly konkurs fotograficzny w kategorii: selfie, modeling, krajobraz (pejzaż). Konkurs zorganizowało Szkolne Koło Informatyczne działające przy SP4 Zakopane prowadzone w postaci dodatkowych zajęć z informatyki pod opieką p. Przemysława Czecha. Celem konkursy było: 

  - Zachęcenie uczniów do fotografowania jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

  - Kształcenie umiejętności obserwowania otaczającego nas świata

   

  Otrzymano 20 prac wysłana przez uczniów klasy IV - VIII w każdej kategorii konkursu. Prace oceniały komisje uczniów i nauczycieli przyznając punktację w skali od 1 do 5 za zdjęcie.
  7 grudnia nastąpiła ceremonia rozdania nagród w trzech kategoriach, którego nagrody wręczał p. Dyrektor Władysław Filar. Lista nagrodzonych przedstawiała się następująco:

  Kategoria selfie:
  Justyna Roczkowska
  II Wojciech Stachoń-Groblowy
  III Alekandra Kukuc oraz Anna Góralewska-Tylka
  wyróżnienie: Wiktoria Krajewska

  kategoria Modelling:

  I Magdalena Król
  II Martyna Galica
  III Patrycja Leśniak

  kategoria: Pejażu:

  I Wioleta Galica
  II
  Weronika Strama
  III Martyna Galica

  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję. Dziękuję uczennicy Annie Migiel za pomoc w organizacji konkursu. Przy okazji apelu Dyrektor wspomniał o uczennicy Wiktorii Krajewskiej jako jedna z Zakopanego zakwalikowała się do etapu rejonowego w Małopolskim Konkursie Informatycznym - za uczennicę trzymamy kciuki i życzymy sukcesu w etapie rejonowym. Serdecznie gratuluję i trzymamy kciuki za dalszy etap.

   

  Nagrody konkursu fotograficznego ufundował p. Dyrektor.Serdecznie dziękuję a wszystkim jeszcze raz Gratuluję.

   

 • Świąteczne kartki i życzenia
  20.12.2018

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego w naszej szkole zorganizowano akcję tworzenia kartek świątecznych wytworzonych przez naszych uczniów klasy I -VIII i Gim.

  Fotorelacja: Świąteczne kartki i życzenia.

 • Relacje,które łączą
  20.12.2018

  Nasza szkoła wzięła udział w kampani "Relacje, które łączą". Program narodził się w roku 1973, w kiedy to dwóch studentów: Brian i Michael McCormack , postanowiło zareagować na wieść o wojnie pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka, przemoc i nienawiść szkodzą, nie budują i nie prowadzą do rozwiązywania problemów. Sieją śmierć i zło, a nienawiść zatacza wtedy coraz większe kręgi.

   

  Studenci postanowili propagować życzliwość, aby przekonać rządzących do pokojowych rozmów, wierząc, że każdy konflikt można rozwiązać poprzez uczciwą, spokojną rozmowę i gest wyciągniętej życzliwie dłoni. 21 listopada, na całym świecie, obchodzony jest World hello Day, w Polsce Dzień Życzliwości uchwalono w 1973 roku.

  Kampania "Relacje, które łączą" towarzyszy następującym dniom:

  1)    Międzynarodowy Dzień Pokoju - 21.09

  2)    Międzynarodowy Dzień bez Przemocy – 02.10

  3)    Światowy Dzień Uśmiechu 05.10

  4)    Dzień Praw Rodziny – 22.10

  5)    Narodowe Święto Niepodległości – 11.11

  6)    Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci – 19.11

  7)    Dzień Ochrony Praw Dziecka – 20.11

  8)    Światowy Dzień Życzliwości  – 21.11

  9)    Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 10.12

  10)  Wigilia – 24.12

   

  Życzliwość wobec drugiego człowieka wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych – dlaczego to jest tak trudne w dzisiejszej codzienności? Wiele konkretnych cech wymaga się od kandydata na wysokie stanowisko w firmie, czy studenta szukającego pierwszej pracy, a nawet od bezrobotnego aplikującego do prostej pracy – potrzebne jest doświadczenie, wykształcenie, kreatywność, dyspozycyjność, osiągnięcia.

   

  Nikt jednak nie pyta o poziom szacunku dla innych, tolerancji, znajomości dobrych słów, umiejętności wyciągania dłoni w geście pojednania, nie sprawdza się poziomu życzliwości. A często to właśnie życzliwość buduje najlepsze relacje biznesowe, pozwala rozwijać firmę i składa się na jej pozytywny wizerunek. Człowiek życzliwy cieszy się zaufaniem innych, co przekłada się na dobry kształt i rozwój społeczności, w której funkcjonuje.

  Uczymy się się szacunku i miłosierdzia do innych co w dzisiejszym świecie jest to potrzebne.

  Fotogaleria :Relacje,które lączą.

  źródło: artykuł z polskiego Radia

 • Darmowe lodowisko w COS Zakopane
  19.12.2018

  Informujęmy, że zakopiańska młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych i gimnazjów może w okresie przerwy świątecznej i ferii zimowych korzystać nieodpłatnie z lodowiska COS OPO Zakopane za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

  Dokładne daty darmowych wejść na lodowisko: 21 grudnia 2018 - 1 stycznia 2019 i 12 do 27 stycznia 2019.

   

   

 • Pierwsza podróż Świętego Mikołaja...

  Pierwsza podróż Świętego Mikołaja...

   12 grudnia  odwiedziliśmy wraz z wolontariuszami akcji " Pięknie być Człowiekiem" Zespół Placówek Szkolno- Wychowawczo- Opiekuńczych w Nowym Targu. Była to pierwsza z wielu zaplanowanych podróży Świętego Mikołąja, który wraz z pomocnikami przygotował dla dzieci przedstawienie zatytułowane " Mikołajkowa przemiana" oraz obdarował najmłodszych prezentami- marzeniami, które zgromadziliśmy dzięki Olczańskiej Choince Marzeń. Bajkowe postaci: Chłopca poszukującego mamy, Aniołka, Tancerki, Belli, Śnieżki, Kopciuszka, Baby Jagi, Indianina, Pirata, Krasnoludków oraz kochającej i mądrej Mamy pokazały, że każdy z nas może zmienić się na lepsze i zmotywować do tego swoich bliskich. 

  Uśmiechy i radość dzieci, małe rączki zawieszone na szyi Świętego Mikołaja to najlepszy wyraz ogromnej wdzięczności .

 • "Olczańska Choinka Marzeń"

  "Olczańska Choinka Marzeń"

  " Olczańska Choinka Marzeń" to kolejna inicajatywa wolontariuszy akcji " Pięknie być Człowiekiem". Tym razem w realizację marzeń niepełnosprawnych dzieci włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wielu z nas zerwało bowiem z choinki bombkę, w której znajdowało się życzenie konkretnego dziecka z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Opiekuńczych  w Nowym Targu oraz z Ośrodka na Kamieńcu w Zakopanem. Zabranie bombeczki zobowiązywało do zakupu drobnego prezentu. Udało nam się spełnić wszystkie marzenia dzieci, za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w naszą akcję. Efekty....przekonacie się już niebawem, że..... było watro!!!! Wkrótce pojawią się także kolejne odcinki naszego serialu wolontariackiego, który najlepiej obrazuje wszystkie działania.

 • Pola Nadziei

  Pola Nadziei
  11.12.2018

  Działania w ramach Fundacji  im. Adama Worwy przedstawiły panie, które odwiedziły naszą szkołę. Są one również koordynatorkami akcji Pola Nadziei. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Uczniowie, rodzice i nauczyciele włączają się w pomoc podczas różnych działań i akcji.

  Tekst i zdjęcia S.B, umieścił M.B.

  WIĘCEJ

 • Światowy Dzień Godności

  Światowy Dzień Godności
  05.12.2018

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Światowym Dniu Godności. Podczas zajęć i warsztatów "Empatia wychodzi na dobre" przygotowane zostały rysunki przedstawiające różne sytuacje i sposoby zachowania, które znalazły się na gazetkach tematycznych wykonanych przez uczniów. Wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób należy zachować się i  stosować zasady oraz wyrażać swoje emocje. 

  Tekst i zdjęcia S.B, umieścił M.B.

  WIĘCEJ

 • Wycieczka klasy II do Muzeum Tatrzańskiego
  05.12.2018

  Klasa II z naszej szkoły mogła wziąść udział w warsztatach w Muzeum Tatrzańskim. Dzieci poznawały tradycyjną goralska chatę oraz mogly poczuć się jak "Dawniej dzieci" wykonując zabawki z naturalnych materiałów.

  fotogaleria Wycieczka klasy II do Muzeum Tatrzańskiego.

 • Nasze ulubione misie

  Nasze ulubione misie
  02.12.2018

  Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… i rozpoczął sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. 

  Tekst i zdjęcia S.B, umieścił M.B.

  WIĘCEJ

 • Profilaktyka

  Profilaktyka
  02.12.2018

  Nasza szkoła realizuje programy profilaktyczne w ramach działań prozdrowotnych. Mając na uwadze fakt, iż palenie tytoniu jest zjawiskiem powszechnym i stanowi jedną z głównych przyczyn umieralności w wieku dorosłym, należy już od najmłodszych lat prowadzić wśród dzieci edukację antytytoniową. Na lekcjach wychowawczych, gazetkach tematycznych i na apelach uczniowie poznają w jaki sposób zachowywać się w różnych sytuacjach. Promocja zdrowego żywienia i wzrost aktywności fizycznej podejmowana jest podczas realizacji programu „Trzymaj Formę!”. 

  Tekst i zdjęcia S.B, umieścił M.B.

  WIĘCEJ

 • Śniadanie daje moc

  Śniadanie daje moc
  27.11.2018

  Uczniowie klasy III przygotowywali wspólne śniadanie z wykorzystaniem produktów przyniesionych z domu. Każdy zjadał swoją najbardziej ulubioną kanapkę. Najlepsza okazała się sałatka owocowa. Na stole znalazły się soki, warzywa, sery i wędliny. Na koniec narysowaliśmy cały stragan ze zdrową żywnością.

  Tekst i zdjęcia S.B, umieścił M.B.

  WIĘCEJ

 • Z wizytą w muzeum

  Z wizytą w muzeum
  27.11.2018

   Muzeum Tatrzańskie odwiedzili uczniowie z klasy II i III i uczestniczyli w zajęciach w ramach programu Klasa z kulturą. Podczas wizyty poznawaliśmy poszczególne sale tematyczne: o regionie z chałupą góralską, historyczną, przyrodniczą, geologiczną, po których oprowadzali nas pracownicy i odpowiadali na pytania dotyczące zbiorów, eksponatów i oddziałów muzeum. Wycieczka była inspiracją do zajęć w klasie na temat dawnych zajęć i życia pod Tatrami.

  Tekst i zdjęcia S.B, umieścił M.B.

  WIĘCEJ

 • Pęksowy Brzyzek

  Pęksowy Brzyzek
  27.11.2018

  Uczniowie klasy III byli na Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku, gdzie znajdują się groby znanych i zasłużonych dla Zakopanego i naszego kraju. Jest to pierwszy zakopiański cmentarz przy ul. Kościeliskiej, założony w drugiej połowie XIX wieku przez pierwszego proboszcza zakopiańskiego, księdza Józefa Stolarczyka. Pod koniec 1931 roku, Stary Cmentarz wpisano do rejestru zabytków i nadano nazwę Cmentarza Zasłużonych. 

  Tekst i zdjęcia S.B, umieścił M.B.

  WIĘCEJ

 • Dzieciaki do Rakiet - akcja promująca grę w tenisa - aktywnie zagłosujmy!!!
  25.11.2018

  Dzieciaki z SP4 w Zakopanem zachęcają do aktywności fizycznej poprzez udział w różnego rodzaju dyscyplinach i konkurencjach sportowych kładąc nacisk na korzyści, które odnoszą dzięki zaangażowaniu w sport. To dla nich najlepsza alternatywa dla wszelkich zagrożeń współczesnego świata. Głosowanie rozpoczęte! Każdego dnia możesz oddać do 5 głosów na wybrane prace konkursowe. Głosowanie potrwa do 18 grudnia br.

  Prosimy o głosowanie na nasza szkołę! Głosujemy tutaj:

  https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/563/szkola-podstawowa-nr-4-w-zakopanem

 • Warsztaty w Muzeum Oksza Zakopane
  25.11.2018

  Uczniowie klasy II naszej szkoly mogli uczestniczyć w warsztatach pl"Giewont czy Piłsudski", ktore odbyly się w Okszy. Mogli usłyszeć opowieści owalce o wolność, oraz o rozbiorach  Polski. Zobaczyli miejsca w których przebywal Marszałek Józef Piłsudski. Na koniec kazdy uczeń mogl ulepic z gliny to co zapamietal z warsztatów. 

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty w Muzeum Oksza Zakopane.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  34-500 Zakopane, ul. Janosówka 15A, 15B
 • tel/fax 18 201 18 26

Galeria zdjęć