Witamy

 • Rzeczpospolita Zakopiańska

  Rzeczpospolita Zakopiańska

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 100-lecia odzyskania Niepodległości podczas uroczystości miejskich, które rozpoczęły się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przy Kwaterze Legionowej na zakopiańskim cmentarzu. Po apelu poległych w wykonaniu żołnierzy 21 Brygady oraz wojskowej asysty honorowej z 5 batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla  uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie na Plac Niepodległości, gdzie odbyła się inscenizacja „Rzeczpospolita Zakopiańska”. W spektaklu wg scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Najbora wystąpili aktorzy Teatru im. St. I. Witkiewicza, młodzież i mieszkańcy Zakopanego. 

   

  Więcej :

  https://gazetakrakowska.pl/100-lat-temu-powstala-rzeczpospolita-zakopianska-zdjecia/ga/13632682/zd/31990746

   

  http://zakopane.naszemiasto.pl/tag/rzeczpospolita-zakopianska-stulecie.html

   

  https://www.watra.pl/zakopane/kultura/2018/11/07/rzeczpospolita-zakopianska 

  WIĘCEJ

 • Obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości
  15.11.2018

   

  Obchody w naszej szkole 100 rocznicy Niepodległości zaczęliśmy od organizacji XXVI Sztafetowego Biegu Niepodległości na trasie Parku Józefa Piłsudskiego po Szkołę Podstawową na Olczy. Następnego dnia przystąpiliśmy do Rekordu dla Niepodległej, podczas gdy o godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego oraz pieśni patriotyczne.

  11 listopada 2018 r. w dniu Święta Niepodległości wraz z sztandarem szkoły oraz reprezentacji uczniów klas VII i VIII  nauczycieli uczestniczyliśmy w uroczystościach miejskich biorąc udział we Mszy Św. w intencji ojczyzny w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej, po czym przemarsz z banderą konną na Nowy Cmentarz pod Kwaterę Legionową za tych, którzy walczyli o Naszą Niepodległość.

   Zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

  Fotogaleria i źródło informacji: watra.pl

  Autor zdjęć z uroczystości miejskich: p. Piotr Murzyn

 • Odblaskowa Szkoła

  Odblaskowa Szkoła

  W ramach podsumowania akcji „Odblaskowa Szkoła”  wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem zostali wyposażeni w elementy odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze. Akcja ma formę konkursu wyróżniającego szkoły podstawowe najbardziej aktywnie propagujące konieczność noszenia przez dzieci elementów odblaskowych. Organizatorem konkursu jest Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz Małopolski Urząd Wojewódzki. W ramach akcji odbyły się: szkolny konkurs plastyczny pt: ,,Logo Odblaskowej Szkoły'', wizyta policjantów, lekcje tematyczne, pogadanki i wykonano gazetki ścienne.

  WIĘCEJ

 • "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"- kolejna edycja

  "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"- kolejna edycja

  W tym roku szkolnym razem z naszymi wolontariuszami postanowiliśmy wziąć udział w kolejnej edycji projektu " Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Nowe pomysły i chęć pomocy motywują do działania. I tym razem liczymy na Waszą pomoc!

 • Ruszyła kolejna edycja akcji wolontariackiej "Pięknie być Człowiekiem"

  Ruszyła kolejna edycja akcji wolontariackiej  "Pięknie być Człowiekiem"

  WOLONTARIUSZE  ZNOWU W AKCJI

   W dniu 27 października 2018 r. wolontariusze SP4 w Zakopanem w ramach akcji „ Pięknie być Człowiekiem” wzięli udział w wielkim patriotyczno- rodzinno- integracyjnym bieganiu w 100-lecie odzyskania niepodległości w Zakopanem. Pomagając Fundacji Integracji Przez Sport Handicap pobiegli z jej niepełnosprawnymi podopiecznymi oraz udzielili wsparcia organizacyjnego podczas trwania biegu.

  „ To dla nas nauka nie tylko patriotyzmu. To nauka integracji w duchu świetnej równej zabawy, którą możemy cieszyć się dziś w wolnym kraju”. Dziękujemy Pani Małgorzacie Tlałce- Długosz. Było super!

 • Obchody miejskie - 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  05.11.2018

  31 października szkolny zespół "Majus" pod kierownictwem p. Małgorzaty Lasiak i ks. Jerzego Rutkowskiego reprezentował naszą szkołę uświetniając muzycznie, miejskie uroczystości, związane z 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Na scenie przed Czerwonym Dworem  16 osobowy zespół ubrany w koszulki z orłem wykonał kilka pieśni patriotycznych:

  "Jest takie miejsce"

  "Uwierz Polsko"

  "Ile Orłów"

  "Ojczyzno ma".

  Na koniec koncertu wszyscy uczestnicy mogli uroczystości mogli zjeść prawdziwą wojskową grochówkę.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Odzyskanie Niepodległości Polski .

 • Uroczystość Wszystkich Świętych - kilka słów historii i to co w naszej szkole.
  05.11.2018

  W pierwszych wiekach chrześcijaństwa w Kościele nie wspominano żadnych świętych. Najwcześniej zaczęto oddawać cześć Matce Bożej. Potem kultem otoczono męczenników, nawiedzając ich groby w dniu narodzin dla nieba, czyli w rocznicę śmierci. W IV wieku na Wschodzie obchodzono jednego dnia wspomnienie wszystkich męczenników. Większego znaczenia uroczystość Wszystkich Świętych nabrała za czasów papieża Bonifacego IV (+ 615), który zamienił pogańską świątynię, Panteon, na kościół Najświętszej Maryi Panny i Wszystkich Męczenników. Uroczystego poświęcenia świątyni wraz ze złożeniem relikwii męczenników dokonano 13 maja 610 roku. Rocznicę poświęcenia obchodzono co roku z licznym udziałem wiernych, a sam papież brał udział we mszy św.  Już ok. 800 r. wspomnienie Wszystkich Świętych obchodzone było w Irlandii i Bawarii, ale 1 listopada. Za papieża Grzegorza IV (828-844) cesarz Ludwik rozciągnął święto na całe swoje państwo. W 935 r. papież Jan XI rozszerzył je na cały Kościół. Uroczystość Wszystkich Świętych ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.

  A co w szkole? Chcąc podkreślić znaczenie i ważność tego święta dla klas 0 - III zorganizowaliśmy BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzieci przygotowały przepiękne stroje różnych Świętych, ale dominowały Anioły. Poczuliśmy się nieziemsko. Prezentacji świętych towarzyszył konkurs, zabawa oraz słodkości. Pamiętajmy: jesteśmy wszyscy wezwanie do świętości bo nasz Pan i Stwórca – Bóg jest ŚWIĘTY.  Życzymy miłe spędzonego czasu.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Bal Wszystkich Świętych.

 • Rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki
  05.11.2018

  W niedzielę 28 października młodzież naszej szkoły zaprezentowała w kościele parafialnym montaż słowno-muzyczny poświęcony błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce. Recytatorkami były uczennice ostatniej w naszej szkole klasy gimnazjalnej oraz uczniowie klasy ósmej. Za część muzyczną odpowiadał szkolny zespół Majus. Występ poprzedził pokaz slajdów, przedstawiających sylwetkę błogosławionego, jego działalność duszpasterską oraz fakty dotyczące zabójstwa i pogrzebu. Wszyscy obecni mogli także zobaczyć zdjęcia z wizyty delegacji naszej szkoły w Warszawie i w domu rodzinnym księdza Jerzego, która miała miejsce w roku 2011. Pani wicedyrektor Agnieszka Salnikow przypomniała także parafianom o znaczeniu tego patrona dla społeczności szkoły oraz o historii związanej z nadaniem imienia bł. Jerzego Popiełuszki nieistniejącemu już dziś formalnie gimnazjum. Wyeksponowany został gimnazjalny sztandar i portrety ks. Jerzego, które niegdyś ozdabiały korytarz szkoły. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem treści występu jak też ekspresji i zaangażowania młodzieży. Niektórych – jak pana dyrektora Władysława Filara i ks. proboszcza Jerzego Grzyba skłoniły one do osobistych refleksji i wspomnień. Patron gimnazjum nie został zapomniany wraz z połączeniem szkół i także w Szkole Podstawowej doczekał się już godnego upamiętnienia. Przypomniany w spektaklu bohater pozostanie na zawsze jako wzór kolejnych pokoleń uczniów naszej szkoły.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

 • Wzorowy czytelnik
  05.11.2018

  Tekst wkrótce.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wzorowy czytelnik.

 • Pasowanie na czytelnika
  04.11.2018

   

  W ramach działań biblioteki szkolnej w Międzynarodowym Miesiącu bibliotek Szkolnych w naszej szkole miało miejsce pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Pan Dyrektor wręczył pamiątkowe dyplomy i zachęcał do codziennego czytania w domu wspólnie z rodzicami. Natomiast uczniowie, którzy wykazali się systematycznym czytaniem zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wszystkich w dalszym ciągu zachęcamy do rozwijania pasji czytelniczych.

  WIĘCEJ

 • Jesienne stworki
  04.11.2018

  Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie na wykonanie ludzików i innych ciekawych stworków z darów jesieni: warzyw i leśnych darów, liści, szyszek, kasztanów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

  WIĘCEJ

 • XXVI Bieg Niepodległości
  30.10.2018

  Zaproszenie na XXVI Bieg Niepodległości dostępny tutaj lub w Zakładce Bieg Niepodległości

 • Apel upamiętniający męczeńską śmierć Bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  21.10.2018
  W dniu 19 października w naszej szkole, uczciliśmy pamięć o męczeńskiej smierci Błogosławionego księdza Jerzego Popieluszki. Młodzież opowiedziala kilka świadectw z życia Błogosławiogo, wygłosila piękne i wzruszające wiersze. Zespoł "Majus" zaśpiewał przepiękne pieśni opowiadające historię ks. Jerzego.Program zakończył sie wspólnym odśpiewaniem hymnu.
   

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Apel upamiętniający męczeńską śmierć Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 • Festiwal Papieski-Biały Dunajec
  20.10.2018

  Festiwal Papieski Biały Dunajec

  Uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie plastycznym "Promieniowanie ojcostwem" i zdobyli dwie nagrody oraz dwa wyróżnienia. Wręczenie dyplomów miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Gratulujemy! Fotorelację można zobaczyć:

  http://www.gbpbialydunajec.pl/imprezy/festiwale-papieskie/737-wyniki-xxv-festiwalu-papieskiego-konkurs-plastyczny.html

  http://www.gbpbialydunajec.pl/imprezy/festiwale-papieskie/739-fotorelacja-z-xxv-festiwalu-papieskiego-.html 

  Zdjęcia dodano do galerii Festiwal Papieski-Biały Dunajec.

 • 16 października - Dzień Papieski

  16 października - Dzień Papieski
  17.10.2018

  Dzień 16 października  1978 r. bardzo głęboko wpisał się w serca wszystkich Polaków.  Dzisiaj to jest już 40 lat, jak   głową  Kościoła Katolickiego został kardynał  Karol Wojtyła jako papież Jan Paweł II. Można powiedzieć Człowiek, który zmienił bieg historii, nadał jej personalistyczny sens, CZŁOWIEK, który postawił Boga na pierwszym miejscu po to aby wszystko miało swoje miejsce. Papież Jan Paweł II doświadczając i odczuwając miłość, radość, pokój a także ze strony innych nienawiść, ból, niesprawiedliwość, całemu światu przekazuje MIŁOSIERDZIE BOGA  OJCA i pragnie być bratem dla drugiego człowieka.

  Dzisiejszy dzień 16 października 2018 r. czterdziesta rocznica rozpoczęcia pontyfikatu przez papieża Jana Pawła II, to nie tylko  dzień uczczenia tego Wielkiego Polaka, ale okazja przybliżenia dzieciom Jego nauczania. W szkole daliśmy temu wyraz poprzez prezentację, konkurs, śpiew, strój – co można zobaczyć na zdjęciach, a także Różańce, które wykonały dzieci wraz z rodzicami biorąc udział w konkursie „Mój Różaniec".

   

  Fotogaleria

 • Niepełnosprawność -już wiem

  Niepełnosprawność -już wiem

  Niepełnosprawność -już wiem

  Uczniowie klasy III SP i III Gimnazjum wzięli udział w projekcie "Niepełnosprawność - już wiem". Jest on realizowany w ramach kampanii społecznej „Mr. Blup – Nie oceniaj, poznaj by zrozumieć”.

  Głównym założeniem przedsięwzięcia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży zagadnienia niepełnosprawności podczas szkoleń w formie warsztatowej. 

  W części praktycznej uczniowie wcielali się w osobę z niepełnosprawnością i próbowali swoich sił w poruszaniu na wózku inwalidzkim. Dzieci po ukończeniu projektu otrzymały pamiątkowe certyfikaty, smycze okolicznościowe oraz „Prawo jazdy Mr Blupa kategorii W – wózek inwalidzki”. 

  Fotogaleria

 • Kurierzy Tatrzańscy-farbą i kredką

  Kurierzy Tatrzańscy-farbą i kredką

  Kurierzy Tatrzańscy-farbą i kredką

  Uczniowie klasy 3 wzięli udział w konkursie plastycznym "Kurierzy Tatrzańscy-farbą i kredką" i odebrali nagrody podczas  wernisażu wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej o/dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Zajęli pierwsze, drugie, trzecie miejsca i 5 wyróżnień. Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę, Starostę Tatrzańskego Piotra Bąka, Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem. Gratulujemy! Więcej zdjęć można zobaczyć na: https://www.watra.pl/zakopane/kultura/2018/10/18/kurierzy-tatrzanscy-farba-i-kredka 

  Fotogaleria

 • Antymina
  18.10.2018

  W dniu 16 października 2018 r. od godziny 8:00 przez 90 minut uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem mieli możliwość uczestniczyć w niesamowitym programie profilaktycznym ,, Antymina-  nie daj się wysterować na minę”. Program był bardzo dobrze przygotowywany. To nie  to same suche pogawędki, lecz szczere , prawdziwe wyznania prowadzących o  życiu prywatnym, o doświadczeniu, problemach oraz druzgocących konsekwencjach wyborów, których dokonywali, a które sprawiły, że życie stało się  pułapką i drogą  do zaprzepaszczenia siebie. Program to nie tylko opowieści, to także piękna młodzieżowa muzyka, która w magiczny i intensywny sposób przenika do młodego człowieka. Zarówno muzyka jak i część profilaktyczna tworzą spójną całość, jedno uzupełnia drugie, co jest także godne polecenia. Młodzież modeluje zachowania nie zawsze dokonując właściwych wyborów, czasem przykład prawdziwej historii staje się lepszym przekazem niż nie jeden film czy  książka. Program Antymina oferuje wszystko w jednym. Uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni. Gorąco  polecamy i mamy nadzieję na więcej.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Antymina.

 • Dzień Nauczyciela
  16.10.2018

  Dnia 12 października 2018 r. uczniowie III klasy Gimnazjum z pomocą wychowawcy  mgr Katarzyny Kubickiej  przygotowali akademie z  okazji DEN.
                Akademia podzielona została na dwie część: pierwsza- to oczywiście część oficjalna poświęcona uczczeniu DEN dla  wszystkich pracowników pedagogicznych, ale również tych dzięki, którym szkoła funkcjonuje tj. administracja, kuchnia itp., To piękne wiersze uznania za trud i wychowanie młodego pokolenia. To szacunek dla wiedzy, troski i serce oddania. To wiersze, które w sposób, choć poetycki oddają to wszystko, co uczniowie chcieli by  powiedzieć, ale nie zawsze potrafią.

  Druga część to natomiast część mniej oficjalna. To nominacje 2018/2019 w różnych kategoriach. Uczniowie nagrodzili swoja kadrę i wszystkich pracowników. Nominacje to 10 kategorii od najbardziej lubiany nauczyciel , wyrozumiały czy uśmiechnięty  do straszaka szkoły. Uczniowie żartobliwie zorganizowali czerwony dywan ,by choć prze chwilę pokazać własnym nauczycielom, że są dla nich jak gwiazdy Hollywood. Wszystkich nominowanych nagrodzono dyplomami.  Dzień ten minął w bardzo przyjemnej atmosferze . Jak zawsze uczniowie spisali się na medal, a  i nauczyciele i inni pracownicy czuli się wyjątkowo. W tym dniu również rodzice i dawni uczniowie nie zawiedli i jak zwykle  wsparli szkołę nieocenioną pomocą. Rodzice, byli uczniowie w osobie Tomasza Galicy, Kamila Kukuca,  Macieja Pęksy oraz Sławomira Kukuca pięknie i regionalnie zaśpiewali sto lat dla każdej z osób pracujących
  w naszej szkole.   

  Dzień 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela. Ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. W tym dniu świętują zarówno nauczyciele, jak i wszyscy pracownicy oświaty.

  Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy życzenia:


  W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym,

  w dniu święta wszystkich nauczycieli,

  chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:

  dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,

  sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  34-500 Zakopane, ul. Janosówka 15A, 15B
 • tel/fax 18 201 18 26

Galeria zdjęć