Witamy

 • 20.02.2018

  W ostatnim tygodniu poprzedzającym ferie zimowe, Samorząd Uczniowski wraz zespołem Koła Informatycznego wziął udział w przygotowaniach do dnia św. Walentego – znanego przez większość z nas jako patrona zakochanych. Walentynki, przypadające 14 lutego, stanowią okazję do okazywania sympatii tym, których darzymy miłością. Tego dnia obdarowujemy ich drobnymi upominkami, symbolizującymi ciepłe uczucia i wzajemną przyjaźń. Stąd też przygotowano pocztę walentynkową, dzieci i starsi zaangażowały się w przygotowanie walentynkowej dekoracji, aby przybliżyć atmosferę święta, ale także własnoręcznie wykonały z kolorowego papieru serduszka i kartki walentynkowe dla swoich bliskich i przyjaciół.

  Dodano do galerii Św. Walenty - Dzień zakochanych.

 • 20.02.2018

  Cel i zadania wolontariatu. Pan Pedagog wraz z p. Agnieszką Łukaszczyk wyjaśnili na czym polega cel i zadanie naszej szkoły. Zdjęcia zostały dodane do galerii Wolontariat.

 • 20.02.2018

  Nasza szkoła bierze udział w akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” .  Jest ona elementem kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych. Uczniowie zapoznali się z kalendarzem zaprojektowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którym zaznaczone zostały daty m.in. określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa. 

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Kręci mnie bezpieczeństwo.

 • 20.02.2018

  Wszyscy cieszymy się z wolnego czasu i  pięknej pogody. W czasie ferii bierzemy udział w zajęciach nauki na łyżwach, nartach biegowych. Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa na stoku, lodowisku i podwórku. Zawsze trzeba być rozważnym i stosować przepisy oraz prawidłowo zachowywać się w różnych sytuacjach. Nasi nauczyciele przypominają nam o postępowaniu przy wyborze sprzętu sportowego i zachęcają do aktywnego wypoczynku. 

  Zapraszamy do galerii Bezpieczne ferie.

 • 20.02.2018

  Zimowisko szkolne w Krynicy Zdroju - "Ferie bez nudy". W dniach 12.02.-14.02.2018 najlepsi sportowcy naszej szkoły w ramach programu "Ferie bez nudy" udali się wraz z opiekunami na zimowisko narciarsko-snowboardowe do Krynicy Zdroju. Wyjazd był nagrodą za wyniki sportowe w pierwszym okresie nauki. Miejscem zakwaterowania było tym razem Schronisko PTTK Jaworzyna Krynicka im. Marszałka Józefa Piłsudskiego usytuowane na wysokości 1050 m n.p.m., do którego dotarliśmy koleją gondolową. Świetne warunki narciarskie sprzyjały nauce i doskonaleniu umiejętności jazdy na nartach oraz snowboardzie. Nie brakowało też doskonałej zabawy i radości, której towarzyszyło białe szaleństwo. Nasi uczniowie mogli korzystać ze świetnie przygotowanych tras ośrodka narciarskiego Jaworzyna Krynicka o łącznej długości 8,3 km i zróżnicowanym stopniu trudności. Poznali klimat schroniska górskiego i mieli możliwość obcowania z przyrodą. Mimo sporej rozpiętości wiekowej uczestników, grupa okazała się bardzo zintegrowana a dzieci wróciły do domów w doskonałych humorach.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Zimowisko w Krynicy Zdrój.

 • 20.02.2018

  Uczniowie klasy II zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków, złożyli serdeczne życzenia i wręczyli laurki z samodzielnie wykonanymi rysunkami. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, podczas którego spiewały piosenki i recytowały wiersze w gwarze góralskiej. Na wspólne świętowanie  poczęstunek przygotowały mamy, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kl II - Dzień Babi i Dziadka.

 • 19.02.2018

  Występ zespołu tanecznego naszej wystąpił przed rodzicami przedstawiając układ taneczny z Mikołajek 2017 r. przygotowany pod opieką pani Izy Gąsior.

  Tutaj fotogaleria: Występ taneczny na spotkaniu z rodzicami.

 • 19.02.2018

  Uczniowie uczęszczający na zajęcia edukacji regionalnej spotkali się z pensjonariuszami DPS-u w Zakopanem. Wystąpili z piosenkami i wierszami w gwarze góralskiej oraz złozyli życzenia i wręczyli wykonane na zajęciach laurki.Wspólnie podziękowaliśmy za serdeczne przyjęcie i cieszyliśmy się, że babcie i dziadkowie ucieszyli się z naszego przjazdu i wspólnie z pracownikami zaprosili nas do ponownych odwiedzin.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej.

 • 18.02.2018

  W naszej szkole gościliśmy Parafialny Zespół Regionalny "Giewont", który zaprezentował swój program. Bardzo dziękujemy za przybycie. Członkowie zespołu to nasi absolwenci oraz obecni uczniowie, którzy śpiewają, a także grają na skrzypcach i wystąpili razem z muzykantami. Podczas koncertu wszyscy wspólnie śpiewali i obdarzyli artystów gromkimi brawami. Zapraszamy ponownie do odwiedzin w szkole.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Giewont w naszej szkole.

 • FERIE - narty biegowe

  Zapraszamy na naukę biegania na nartach biegowych. Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek o godz. 10.00 w SP4 w Zakopanem. W ramach programu "Upowszechnianie sportów zimowych" dzieci poznają technikę biegu na nartach, nauczą się jak trzeba przygotować się do uprawiania tej dyscypliny oraz jak należy zadbać o narty by jazda na nich była bezpieczna i przyjemna.

 • FERIE - "Klucz do sukcesu"

  Serdecznie zapraszamy na pierwsze zajęcia w ramach programu "Klucz do sukecesu", które rozpoczną się w  SP nr 4 w Zakopanem w poniedziałek o godz. 12.00 .

   

 • 08.02.2018

  Lodowisko usytuowane na terenie Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem jest największym (powierzchnia 1800 mkw.) i najszybszym lodowiskiem na Podhalu, cieszącym się każdego roku dużym zainteresowaniem miłośników jazdy na łyżwach.

  Przypominamy, że na mocy umowy wzajemnej z Centralnym Ośrodkiem Sportu w Zakopanem, również podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci i młodzieży z zakopiańskich szkół podstawowych i gimnazjów będą mogły bezpłatnie korzystać z lodowiska. 

  W trakcie zimowych ferii małopolskich, czyli od 12 do 25 lutego 2018 r., tak jak w okresie świąteczno-noworocznym, dzieci i młodzież mogą skorzystać z lodowiska za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. 

  Bezpłatny wstęp na lodowisko dla uczniów przewiduje w swoim głównym punkcie umowa, którą COS - OPO w Zakopanem zawarł z Zakopiańskim Centrum Kultury. Lodowisko dostępne jest codziennie w godzinach 9.00 - 20.00. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia łyżew. Dodatkową atrakcję przy korzystaniu z lodowiska stanowi możliwość użytkowania znajdującego się wokół niego profesjonalnego toru lodowego w przypadku, gdy nie odbywają się tam treningi grup przebywających w Ośrodku. 

 • 08.02.2018

   

  Burmistrz Miasta Zakopane, Leszek Dorula, zaprasza do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach tradycyjnego rękodzieła i sztuki  Zakopanego i Podhala. Troska o ochronę tradycji i materialnego oraz niematerialnego dziedzictwa kulturowego wyraża się nie tylko poprzez organizowanie wystaw i promowanie naszego dziedzictwa, ale także poprzez organizowanie spotkań, podczas których znani i uznani artyści  pokażą nam swoje dzieła i zdradzą tajniki swej unikatowej pracy.  Będzie  można zapoznać się z techniką malowania na szkle. Warsztaty te poprowadzą: Barbara Baniecka Dziadzio, Bogdan Dziadzio, Bożena Mickiewicz i Marta Walczak Stasiowska. Wspaniałej i zanikającej sztuki wytwarzania kożuchów, serdaków rękawic i czapek uczyć będzie mistrz Stanisław Gąsienica-Wawrytko, a wytwarzania opasków, kierpców i torebek: Jan i Stanisława Wilczkowie. Haftu białego (angielskiego) będą uczyć Genowefa i Zofia  Zaryckie, haftu kolorowego siostry: Zofia Łukaszczyk i Anna Michalik, a haftu koralikami, cekinami i blaszkami: Józefa Zubek. Przyjrzymy się także pracy Józefa Fudali, który jako ostatni na Podhalu zajmuje się robieniem kwiatów, dekoracji świątecznych  i innych ozdób z bibuły. Na warsztatach, od Marii Czernik, można nauczyć się będzie wyrabiania swetrów,  skarpet, rękawic z wełny owczej, a dla zainteresowanych Jan Karpiel Bułecka poprowadzi warsztaty wyrobu kozy, czyli dud podhalańskich, jedynego elementu kultury podhalańskiej wpisanego na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

  Szczegółowy harmonogram warsztatów znajduje się na stronie internetowej www.zakopane.eu oraz na plakatach. Zapisy prosimy kierować na adres:  warsztaty@zakopane.eu lub pod numerem tel. 661601651

  Popularyzacja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego.

 • 05.02.2018

  22 stycznia pierwszaki z naszej szkoły uczciły Dzień Babci i Dziadka i przygotowały program artystyczny, upominki oraz poczęstunek.
  Dzieci mogły pochwalić się swoimi osiągnięciami muzyczno- recytatorskimi i umilić swoim dziadkom ich dzień.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka - klasa I.

 • 05.02.2018

  W naszej szkole zagrał zespół muzyczny Giewont. Galeria tutaj - Giewont.

 • 05.02.2018

  Uczniowie szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięli udział w konkursie Jasełek  organizowanym w Szkole Podstawowej nr 3, konkurowali z wieloma szkołami zajmując II miejsce w kategorii Jasełek współczesnych. Uczniow przygotowywali ks  Jerzy Rutkowski we współpracy z p Małgorzatą Lasiak.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Gloria 2018.

 • 05.02.2018

  W naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem, w której uczestniczyła nasza klasa I. Zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z ratownikiem - klasa I.

 • 29.01.2018

  W sobotę w hali przy Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się Halowe Mistrzostwa Zakopanego klas trzecich (rocznik 2008 i młodsi). Udział w turnieju wzięła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcin Galica, Jakub Gut-Misiaga, Karol Gut-Misiaga, Szymon Bafia, Marcin Pęksa, Dawid Stopka. Nasza drużyna zajęła III miejsce, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Szymona Bafię.
  Gratulujemy!!!

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Halowe Mistrzostwa Zakopanego klas trzecich (rocznik 2008 i młodsi). .

 • 29.01.2018

  Dnia 25 stycznia 2018 r. klasa 0 organizowała przyjęcie dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Program przygotowany i przedstawiony przez dzieci stanowiły:

  1. Bajka pt. Czerwony Kapturek
  2. Wiersze i piosenka
  3. Tańce 

  Babcie i dziadkowie przeplatali występy śpiewaniem kolęd, a rodzice dzieci  przygotowali pyszną herbatę, kawę, ciasto oraz inne dobroci.

  Zdjęcia dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka w klasie 0.

 • 26.01.2018

  Wtajemniczeni wiedzieli o tym już od kilku tygodni, ale dzisiaj Polski Komitet Olimpijski oficjalnie ogłosił skład na Igrzyska Olimpijskie w koreańskim PyeongChang. Magdalena Czyszczoń rodowita olczanka, absolwentka naszej szkoły będzie reprezentować nasz kraj w łyżwiarstwie szybkim a konkretnie w biegu masowym w którym to niedawno wywalczyła 6 miejsce w Mistrzostwach Europy !!!!bMadzi serdecznie gratulujemy, życzymy udanego debiutu w IO ( bo to jej pierwsze ale na pewno nie ostatnie igrzyska) i spełnienia sportowych marzeń!bWszyscy będziemy trzymać mocno kciuki !!!!

  Magdalena Czyszczoń rodowita olczanka, absolwentka naszej szkoły w biegu masowym.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  34-500 Zakopane, ul. Janosówka 15A, 15B
 • tel/fax 18 201 18 26

Galeria zdjęć