• WYPRAWKA SZKOLNA DLA KLASY I

• WYPRAWKA SZKOLNA DLA KLASY I:

- farby plakatowe 12 kolorów,

- plastikowy kubek na wodę,

- 2 pędzle (cienki i gruby),

- podkładka do malowania,

- nożyczki,

- dwa bloki białe A4 rysunkowe,

- blok A3 rysunkowy,

- papier kolorowy,

- kolorowy blok techniczny,

- klej w sztyfcie,

- plastelina,

- teczka z gumką,

- gumka do mazania,

- 2 ołówki,

- temperówka z pojemniczkiem,

- kredki – najlepiej Bambino,

- zeszyt w cienkie linie do języka polskiego – najlepiej niebiesko-czerwone,

- zeszyt w cienkie linie do języka angielskiego,

- zeszyt w kratkę do matematyki,

- strój na WF (biała koszulka, ciemne spodenki, mogą być legginsy lub dres),

- buty na zmianę, najlepiej z białą podeszwą.

Bardzo proszę o podpisanie imieniem i nazwiskiem wszystkich rzeczy

• Wakacje bez nudy 18.07.23

• Spotkanie w dn. 18.07.rozpoczęliśmy w szkole i przeszliśmy na warsztaty kulinarne, podczas których wykonywaliśmy pizzę. Każdy mógł wybrać ulubione dodatki i tak przygotowana pizza po upieczeniu smakowała wyśmienicie. W zajęciach wykorzystany został sprzęty, urządzenia i narzędzia zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości.

Następnie wykonywaliśmy świece zapachowe z wykorzystaniem samodzielnie dobranych dodatków, które dzieci zabrały do domu, gdzie będzie można się zrelaksować. Busem udaliśmy się do Parku Linowego, gdzie wszyscy wykazali się sprawnościami podczas wspinaczki i wesoło bawili się na świeżym powietrzu. Każdy starał się pokonać wszystkie na danej trasie przeszkody i dotrzeć do mety. Do szkoły wróciliśmy busem i zakończyliśmy
              spotkanie.

• Wakacje bez nudy 17.07.23

• Spotkanie w dn. 17.07. rozpoczęliśmy również w naszej szkole. Wszyscy zapoznali się z zasadami gry w szachy i w grupach ćwiczyli umiejętności logicznego myślenia, podejmowali decyzje na podstawie bodźców wizualnych, ćwiczyli myślenie analityczne i pamięć.

Następnie rozpoczęły się warsztaty chemiczne, podczas których wykonywaliśmy zapachowe mydełka. Każdy wybrał swój ulubiony zapach i gotowe mydełko zabrał do domu.

Po omówieniu zasad zachowania w kinie udaliśmy się na seans do Kina „Sokół” na projekcję filmu „Między nami żywiołami”, który bardzo wszystkim się podobał. Po filmie przeszliśmy do Parku Miejskiego im Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wszyscy świetnie się bawili.

Spotkanie zakończyliśmy powrotem busem do szkoły. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z miło spędzonego czasu w gronie koleżanek i kolegów.

• Wakacje bez nudy 14.07.23

• W dn. 14.07 spotkaliśmy się pod szkołą i dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa podczas używania sprzętów kuchennych. W zajęciach kulinarnych wykorzystany został sprzęty, urządzenia i narzędzia zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości. Pod opieką nauczycielki dzieci korzystały z przepisu na gofry i sprawnie przygotowały ciasto. Po upieczeniu każdy samodzielnie wybrał dodatki i mógł zajadać się pysznymi goframi.

Następnie rozpoczęliśmy zabawy na świeżym powietrzu zespołowe oraz indywidualne z piłkami i obręczami. Po zakończonych zabawach każda grupa wybrała ulubioną grę planszową i rozpoczęły się rozgrywki.

Dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania podczas jazdy komunikacją miejską, którą udaliśmy się do Papugarni. Spotkaliśmy tu liczne gatunki pięknych, kolorowych papug. Od najmniejszych Lorys Górskich po Wielkie Ary. Wracając pieszo do szkoły wstąpiliśmy na pyszne lody i zakończyliśmy nasze spotkane zapraszając dzieci na kolejny dzień.

• Wakacje bez nudy 13.07.23

• Nasze spotkanie w dn. 13.07. rozpoczęliśmy od wspólnego ustalenia zasad bezpiecznego zachowania oraz przedstawiliśmy plan dnia, który rozpoczęty został zabawami sportowymi z przyborami na świeżym powietrzu. Wszyscy świetnie bawili się z chustą animacyjną oraz podczas ćwiczeń z obręczami.

Nasze spotkanie w dn. 13.07. rozpoczęliśmy od wspólnego ustalenia zasad bezpiecznego zachowania oraz przedstawiliśmy plan dnia, który rozpoczęty został zabawami sportowymi z przyborami na świeżym powietrzu. Wszyscy świetnie bawili się z chustą animacyjną oraz podczas ćwiczeń z obręczami. Następnie busem pojechaliśmy do miasta, gdzie kolejką wyjechaliśmy na Gubałówkę. Pogoda sprawiła, że zmieniliśmy plany i po krótkim pobycie na górze postanowiliśmy zjechać, aby przejść do Muzeum Tatrzańskiego. Pod opieką przewodnika udaliśmy się na zwiedzanie poszczególnych wystaw i ekspozycji obejmujących etnografię, przyrodę, geologię oraz zajęcia górali- pasterstwo, folklor i życie codzienne. Dzieci zapoznały się ze stylem witkiewiczowskim, obejrzały jak dawniej wyglądała biała i czarna izba. Miały także możliwość odsłuchania muzyki góralskiej i przyjrzenia się dawnym strojom góralskim. Na drugim piętrze poznały zwierzęta i rośliny, które można spotkać, spacerując po tatrzańskich szlakach. Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w odnowionym budynku muzeum. Wróciliśmy busem do szkoły.