• Narodowy program rozwoju czytelnictwa

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały zakupione książki i lektury, które będą wpisane do księgi inwentarzowej biblioteki naszej szkoły. Uczniowie będą korzystać z książek podczas zajęć, a także wypożyczać do codziennego czytania w domu.

W zestawieniu znajdują się pozycje dla najmłodszych drukowane dużą czcionką oraz posiadają liczne ilustracje. Starsi uczniowie będą mogli poszerzyć informacje z zakresu literatury pięknej, beletrystyki i historii. W zakupionych pozycjach znajdą się sylwetki wielkich Polaków i ich dokonania. Pozwolą one poznać bliżej naszą ojczyznę, a także różne zakątki świata.

Wartość pierwszego zamówienia to 4168,90 zł.

W miesiącu wrześniu zakupimy również nagrody książkowe na konkursy czytelnicze.

• Regionalny Dzień Rodziny

• W naszej szkole miało miejsce  wydarzenie, które ukazuje piękno tradycji i kultury góralskiej. Posiadom z motywem przewodnim wesela towarzyszyła wystawa portretów i strojów ślubnych.

Uczniowie wzięli udział w konkursach: gwarowym, literackim i plastycznym, w których otrzymali nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnione instytucje: Urząd Miasta, Starostwo Tatrzańskie, TPN, Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór, Centrum Informatyczne Lasów Państwowych, Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu oraz KRUS w Zakopanem. Występom dzieci i młodzieży przygrywała kapela góralska, a chętni prezentowali swoje umiejętności podczas śpiewu, tańca i gry na instrumentach. Na zakończenie rodzice zaprosili na pyszny poczęstunek.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej uroczystości.

Relację można zobaczyć na stronie Tygodnika Podhalańskiego: https://24tp.pl/n/107334

• Sałatka owocowa

• Uczniowie klasy I przygotowali z różnych owoców sałatkę, wykorzystując narzędzia z programu Laboratoria Przyszłości. Wspólna praca była okazją do rozwijania umiejętności organizacji i rozmowy na temat ulubionych owoców. Wiele uśmiechu dała degustacja na świeżym powietrzu.

• Sadzimy rośliny

• Uczniowie klas młodszych założyli ogródki warzywne, na których posiali nasiona oraz zasadzili cebulki i kwiaty. Wszyscy będą z nich korzystać i uczyć się, jak uprawiać warzywa, dbać o ogród oraz czym jest kompostownik oraz zdobywać wiedzę i umiejętności ogrodnicze.

• Strój góralski

• Podczas zajęć edukacji regionalnej odbyło się spotkanie z panią Marią Kukuc -Frączystą, która barwnie opowiedziała o wzorach i elementach zdobniczych na gorsetach, spódnicach, portkach i koszulach. Mogliśmy poznać nazwy, a także strój codzienny i odświętny. Pani Maria przedstawiła prezentację, podczas której odpowiadaliśmy na pytania. Bardzo dziękujemy za wspaniałą prelekcję.

• Konkurs Niepełno…sprytni

• Uczniowie klasy I uczestniczyli w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta w Zakopanem. Wykonane pojazdy przyszłości zdobyły główne nagrody.  Uczennice z klasy IV zostały nagrodzone za komiks. Gratulujemy.

• Coolturalny człowiek

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych, warsztatach, spotkaniach i zajęciach w ramach programu Urzędu Miasta w Zakopanem. Uczniowie klasy I wykonali Pamiętniki, w których przedstawili najciekawsze uroczystości, imprezy, spektakle oraz wizyty w muzeach i bibliotece. Wszyscy zostali obdarowani nagrodami.