• Poznaj Polskę

• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 19 200 zł. (co stanowi 80 % kosztów) w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, do którego przystąpiła Gmina Miasto Zakopane.​​​​​​

• klasy I-III wycieczka jednodniowa do Czerwiennego na Bachledówkę. Śladami Wielkich Polaków oraz do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie - kwota dofinansowania 4800 zł.
              • klasy I-III wycieczka jednodniowa do Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach - kwota dofinansowania 4800 zł.
              • klasy IV-VIII wycieczka jednodniowa do Zamku Królewskiego  na Wawelu oraz Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema - kwota dofinansowania 4800 zł.
              • klasy IV-VIII wycieczka jednodniowa do Zamku Królewskiego  na Wawelu oraz na Kopiec Kościuszki w Krakowie - kwota dofinansowania 4800 zł.
            • Tydzień Bibliotek

• Uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę w Zakopanem. Podczas warsztatów rozwiązywaliśmy łamigłówki, odpowiadaliśmy na pytania oraz odkodowywaliśmy zaszyfrowane rekwizyty z bajek. Tegoroczna edycja TB odbywa się pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

• W bibliotece

• Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach z biblioterapii w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia na Olczy. Zajęcia miały na celu poznanie siebie, wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz motywacji do uczenia się. Wszyscy chętnie brali udział i udzielali odpowiedzi na pytania.

• Spotkanie z pisarzem w SP7

• Uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu z p. Waldemarem Cichoniem, który jest autorem książek z serii "Cukierku, ty łobuzie". Mogliśmy wysłuchać barwnej opowieści o pisaniu książek oraz zakupić wybrany egzemplarz z dedykacją. Wszyscy byli zainteresowani, o czym świadczyły liczne pytania.

• Muzeum Tatrzańskie

• Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach "Pasterstwo i zajęcia na bacówce". Na zajęciach poznali kto to jest baca, juhas i honielnik. Opowieści o pracy pasterzy opowiedziane zostały z wykorzystaniem sprzętów i narzędzi używanych podczas wypasu owiec.

• Góralska tradycja

• Pan Paweł Łojas podczas zajęć regionalnych opowiadał o zwyczajach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Poznaliśmy specyfikę naszego regionu, folklor i zajęcia górali w domu i na gazdówce. Barwne opowieści obejmowały również pasterstwo. Mogliśmy zaprezentować śpiew i taniec, do którego przygrywał nasz gość. Bardzo dziękujemy.