• Program "Poznaj Polskę" klasy 4-5

• W dniu 14 czerwca 2023 r.w wycieczce organizowanej w ramach programu "Poznaj Polskę" uczestniczyli uczniowie klas IV i V, w ilości 48 osób oraz 4 opiekunów . Dofinansowanie w ramach programu wynosiło 4800 zł, pozostała kwota  w wysokości 1200 zł stanowiła wkład własny rodziców uczniów.

Wyjechaliśmy o godz. 06.45 i pierwszym punktem naszej podróży był Ogród Doświadczeń im. Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. Wszyscy mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania przy ponad 100 modelach edukacyjnych rozmieszczonych w różnych strefach tematycznych.  Tutaj dzieci delektowały się pysznymi naleśnikami z różnymi dodatkami.

Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na Zamek Królewski na Wawelu.

W Zamku Królewskim , który był drugim punktem naszej wycieczki, podzieliliśmy się na dwie grupy. Każda z grup uczestniczyła w lekcjach muzealnych. Jedna grupa wzięła udział w lekcji o nazwie „W królewskiej garderobie” i poznała język symboli ukryty w barwach strojów, biżuterii i przedmiotach towarzyszących portretowanym osobom. Dzieci dowiedziały się także co noszono w dawnych czasach, oraz jakie były dodatki. Druga grupa uczestniczyła w lekcji o nazwie „Od husarza do rycerza” i zaznajomili się z etapami edukacji rycerskiej, słynnymi rycerzami, wyposażeniem i uzbrojeniem. Posłuchali o bitwach, turniejach i rozgrywkach.

Wycieczka wpłynęła na rozumienie potrzeby ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego oraz rozwijała zainteresowania nauką i techniką, a także wzmacniała więzi koleżeńskie.

• Program "Poznaj Polskę" klasy 1-3

• W dniu 15 czerwca 2023 r., w wycieczce organizowanej w ramach programu "Poznaj Polskę" uczestniczyli uczniowie klas I-III, w ilości 60 osób oraz 6 opiekunów. Dofinansowanie w ramach programu wynosiło 4800 zł, pozostała kwota  w wysokości 1200 zł stanowiła wkład własny rodziców uczniów.

O godz 7.00 wyjechaliśmy na Bachledówkę, która była pierwszym punktem naszej podróży, zwiedziliśmy Sanktuarium i Kaplicę. Zaśpiewaliśmy pieśni i wysłuchaliśmy opowieści Ojca Paulina o początkach powstania kościoła. Następnie oglądaliśmy wystawę i przeszliśmy szlakiem, który poświęcony jest Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do Krakowa.

Drugim punktem naszej wycieczki był Ogród Doświadczeń im. Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. Każda grupa uczestniczyła w poszczególnych zajęciach wg ustalonego harmonogramu. Obejrzeliśmy film w Planetarium „Zaczarowany Globus” oraz wzięliśmy udział w lekcji „Fizyka balonika”, gdzie wykonywaliśmy doświadczenia. Następnie wszyscy mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania przy ponad 100 modelach edukacyjnych rozmieszczonych w różnych strefach tematycznych. To była wspaniała przygoda.

• Zakopiański Konkurs Wiedzy o Zawodach

• Miło nam poinformować, że w Zakopiańskim Konkursie Wiedzy o Zawodach III miejsce zdobyła Zuzanna Jarząbek z klasy 7, w konkursie brała udział również Maria Łukaszczyk również z klasy 7. Serdecznie gratulujemy! Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa  nr 7.

• Akcja edukacyjna sadzenia drzew rodzimych

• Uczniowie naszej szkoły wraz z pracownikami Urzędu Miasta Zakopane i Tatrzańskiego Parku Narodowego sadzili drzewa. Najpierw pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przeprowadzili zajęcia edukacyjne w plenerze dotyczące rozróżniania gatunków drzew. Była to bardzo pouczająca lekcja ale i świetna zabawa

Serdecznie dziękujemy.

• Występ zespołu taneczno-muzycznego z Ukrainy

• Dnia 7 czerwca w naszej szkole gościły pochodzące z Tarnopola na Ukrainie zespoły taneczno-muzyczne. Nasi wschodni sąsiedzi zaprezentowali swoje talenty. Grali na instrumentach, tańczyli oraz śpiewali pieśni ludowe.

• Legenda o warszawskim Bazyliszku

• Uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie Legendy o warszawskim Bazyliszku dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z oddziału przedszkolnego i klas I-III.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała czwartoklasistka Emilka Maj, która przydzieliła poszczególne role aktorom: Bazyliszek- Ilia Kramarenko, Magda- Kasia Dorula, Marek - Igor Więcławek, Przekupka - Ania Bafia, Garncarki- Ania Chyc-Kuros, Julcia Chyc-Kuros, Cebularka- Julcia Maj, Szewc- Vadym Bartnyk, Posągi- Daria Kuchta-Leśniak, Monika Bachleda-Kubańska, Nikolka Filas, Gloria Łukaszczyk, Rycerze-Jakub Stefaniak, Mateusz Fedro i Wojciech Strączek. Suflerem była Zosia Pęksa. Za oświetlenie odpowiedzialny był Jakub Waliczek, za dźwięk- Daniel Chowaniec-Bombac.

Emilce pomagały Karolinka Słodyczka, Julcia Palider i Justynka Hamiga, Gabrysia Bustrycka i Zuzia Sikora.

Cieszymy się, że mamy takich kreatywnych uczniów. Życzymy im więcej takich kreatywnych pomysłów.