• Wycieczka turystyczno-krajoznawczo na Kasprowy Wierch

• Dnia 18 października uczniowie klasy II, pod opieką przewodnika p. Wojciecha Łukaszczyka, wychowawczyni Beaty Pilch oraz rodziców wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Kasprowy Wierch. Uczniowie przeszli z Wielkiej Polany do Kuźnic, a następnie wyjechali kolejką linową na szczyt. Potem odbyli spacer na
              „ dwutysięcznik” Beskid oraz pod budynek Obserwatorium Meteorologicznego. Pogoda była piękna, także dzieci miały okazję podziwiać urokliwe widoki oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tatrzańskiej przyrodzie oraz górskich szczytach. Po posiłku, dzieci zjechały kolejką do Kuźnic a następnie wróciły busem do szkoły.

Wycieczka ta, była nagrodą, którą klasa zdobyła w programie „Coolturalny człowiek”.

• Wycieczka klasy 2

• Dnia 6 października uczniowie klasy 2 pod opieką wychowawcy Beaty Pilch oraz rodziców odwiedzili  Rodzinny Park Rozrywki w Niedzicy. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, do których należały m.in. Golden Bungee, tor pontonowy, park linowy-zjazdy na tyrolkach, dmuchany zamek, dmuchana ścianka oraz inne niespodzianki. Była to dla dzieci wyśmienita rozrywka, która sprawiła dzieciom wiele frajdy i radości.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Parku Miniatur, w którym dzieci mogły oglądać najważniejsze zabytki Orawy, Spiszu i Podhala w skali 1:20 m.in. Zamek Dunajec, zamek czorsztyński, pieniński , kościółek w Dębnie. Na koniec pobytu dzieci obejrzały w kinie 9D wyjątkowy seans pełen efektów specjalnych.

Wycieczka ta była nagrodą w konkursie < Odblaskowe Podhale, Spisz, Orawa >
              „Świeć przykładem - bądź odblaskowy”.

• Festyn Rekreacyjno Sportowy Kulturalnie, zdrowo i sportowo. Nasze klasy lubią lasy.

8 października 2022 r. odbył się Festyn Rekreacyjno Sportowy Kulturalnie, zdrowo i sportowo. Nasze klasy lubią lasy.

Jak co roku odbyły się turnieje piłki nożnej w kategorii żaków (rocznik 2014 i młodsi) oraz młodzików (2010-2011). Oprócz gospodarzy UKS-u Olczanki Zakopane wzięły w nich udział drużyny: KS Szkółka Piłkarska Górale Nowy Targ, NKP Podhale, Football Family Zakopane, Gorce Rdzawka, Babia Góra Lipnica Wielka, Przystań Szczęśliwe Jutro Wróblówka. Festyn uświetniły liczne atrakcje dla dzieci przygotowane przez naszych nauczycieli: zjeżdżalnie, dmuchańce, malowanie twarzy, fotobudka. Festyn zgromadził nie tylko uczniów naszej szkoły, ale  całe środowisko lokalne. Podczas  imprezy gościła u nas Martyna Staszel -  uczennica Liceum Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, która jest autorką projektów graficznych XII edycji COOL_turalnego Człowieka.  Mogliśmy podziwiać  jej talent na ekspozycji obrazów. Wystawiona była również galeria prac naszych uczniów o tematyce Lasy Państwowe, które były głównym sponsorem tegorocznego festynu.

W ramach Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych Pani Sabina i Pani Agata pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zakopanem przeprowadziły akcję informacyjną propagującą korzyści dotyczące dbania o własne zdrowie. Swoją kampanię wsparły zachęcającymi balonami z nadrukiem wiruso-stworków. Na scenie oprócz występów uczniów można było zobaczyć pokaz Freestyle Footballu w wykonaniu Pana Dawida Krzyżowskiego - Mistrza Polski Red Bull oraz 1/4 finalisty Mistrzostw Świata z Brazylii, trening pokazowy Aneta Judo Team, występy zespołów Giewont oraz Puszcza Zielona. Imprezę prowadzili DJ-e Zespołu Zbóje.

Pan Ryszard Bochenek, szef kuchni zorganizował wielkie  grillowanie oraz przygotował wiele smakołyków. Rodzice zorganizowali stoisko z pysznymi ciastami i regionalnymi serami. Festyn tradycyjnie wpisał się w działania realizowanej w naszej szkole akcji wolontariackiej „Pięknie być Człowiekiem”. Tym razem gościliśmy przyjaciół z Przystani Szczęśliwe Jutro we Wróblówce.

• Pozdrowienia z Sopotu

• Uczniowie naszej szkoły realizowali projekt Współpraca ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie. Otrzymaliśmy prace przedstawiające atrakcje, legendy i informacje na temat miasta w postaci folderów, plakatów i albumów, które znalazły się na wystawie.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólne działania.

• Kurierzy Tatrzańscy

• Uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w wydarzeniu we współpracy z Muzeum Tatrzańskim. Prelekcję prowadził p. Wojciech Szatkowski, który przedstawił sylwetki Kurierów Tatrzańskich. Barwnie opowiedział o ich losach podczas prezentacji z opisami i zdjęciami. Bardzo dziękujemy.

• Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych

• W naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Sabiną Bachledą -pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zakopanem, która przedstawiła zasady dbania o bezpieczeństwo i higienę. Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę o bakteriach i wirusach.

• Lekcja online 120.rocznica zakończenia sporu o Morskie Oko

• Uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji online przygotowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zakopanem, która dotyczyła 120.rocznicy zakończenia sporu o Morskie Oko. Na podstawie prezentacji multimedialnej poznali ważne wydarzenie z historii naszego kraju.