• Zakopiańskie Mikołajki

• W Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uczniowie naszej szkoły zaśpiewali piosenki na scenie oraz otrzymali nagrody w konkursie plastycznym Smakołyki Św. Mikołaja. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie podczas kiermaszu oraz wszystkim, którzy przygotowali wspaniałe ciasta i ozdoby.

Nasze hasło brzmiało:

"Zapraszamy wszystkich na smaczne, wyśpiewane, uwarzone góralskie przysmaki. W naszej Olczańskiej Szkole każdy dobrze posmakuje, choinkę pięknie udekoruje i świąteczny klimat poczuje."

• Konkurs Gwarowy

• Uczniowie klasy I i IV wzięli udział w Konkursie Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka, który odbył się w TCK  "Jutrzenka".

- w kat. Recytator - kl.IV -VIII:

I miejsce - Katarzyna Dorula

III miejsca - Anna Chyc -Kuros, Julia Chyc -Kuros, Wojciech Strączek

wyróżnienia: Anna Bafia, Emilia Maj

- w kat. Gawędziarz - szkoły podstawowe

wyróżnienie - Daniel Chowaniec- Bombac

- w kat. Recytator - kl. I-III

wyróżnienia - Helena Skowyra, Wiktoria Walkosz.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim!

• Prawa dziecka z UNICEF

• Podczas zajęć uczniowie poznawali Konwencję o prawach dziecka. Materiały edukacyjne UNICEF wykorzystane zostały w działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko, a w zespołach wykonano rysunki i zaśpiewano piosenkę o prawach dziecka.

• Matematyka u krawca

• W zajęciach w klasie I uczestniczyła Pani Halina Machaj, która poprowadziła warsztaty obejmujące wykonywanie pomiarów i wykrojów oraz pokaz szycia na maszynie. Dzieci dokonywały obliczeń i przygotowały propozycje części garderoby z rysunkami na kartach pracy. Dziękujemy za profesjonalne przybliżenie pracy w zawodzie krawcowej.

• Dzień zabawek

• Uczniowie klasy I podczas zajęć chętnie opowiadali o swoich ulubionych zabawach i zabawkach, które posiadają wiele zalet, m.in. rozwijają zdolności, uczą nowych umiejętności, wpływają na kreatywność, wszechstronny rozwój i sprawiają wiele przyjemności. Pluszaki to wspaniałe przytulanki, a najlepsze są misie.

• Matematyka na drodze

• Uczniowie klasy I biorą udział w programie Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. W zespołach wykonywali zadania, a każdy narysował plan przedstawiający drogę z domu do szkoły oraz zrobił z pudełka swój dom, który ustawił przy ulicy ze znakami drogowymi.

• Pasowanie na czytelnika

• Uczniowie klasy I otrzymali zestaw wyprawek czytelniczych z ogólnopolskiego projektu Mała książka wielki człowiek. Dyrektor szkoły p. Halina Para wręczyła dyplomy dzieciom, podczas pasowania na czytelnika. W bibliotece szkolne uczniowie poznali zasady dbania o książki oraz poszukiwali znanych i lubianych bajek i baśni.

• Mikołajki

• W czasie tegorocznej podróży przez świat Święty Mikołaj tradycyjnie odwiedził uczniów naszej szkoły aby obdarować ich prezentami

• Wycieczka klasy 4

• 29 Listopada uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą Panią Anną Timek oraz Panią Dyrektor Haliną Para udali się na wycieczkę do Kina oraz Jump Planet. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

• Noc w szkole

• Uczniowie klasy 7 i 8 pod opieką Pani Anny Timek, pana Ireneusz Kubina oraz jednego z rodziców uczennicy klasy 8 z dnia 2 na 3 grudnia spędzili noc w szkole. Było wiele atrakcji: wspólne oglądanie filmów, granie w gry planszowe, szachy, kalambury, gra w piłkę nożną, siatkówkę i wiele wiele więcej.

• Zabawa andrzejkowa

• Samorząd Uczniowski zorganizował świetna zabawę, podczas, której poznaliśmy zwyczaje i wróżby andrzejkowe. Uczniowie samodzielnie wykonali dekorację i przygotowali salę.Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych zabaw zachęcały uczennice ze starszych klas, które z niezwykłym zapałem, pasją i kreatywnością wywiązywały się z przydzielonych zadań.

• „Kolory jesieni” - „Colours of Autumn”

• W dniu 26.10.2022 odbył się w szkole uroczysty dzień pt „Kolory jesieni” - „Colours of Autumn”.

Uroczystość, zainspirowana Narodowym Dniem Dyni - National Pumpkin Day świętowanym w USA w dniu 26.10.22, miała na celu zapoznanie uczniów z tradycjami w krajach anglojęzycznych. Uczniowie w tym dniu byli ubrani w stroje w kolorach jesieni. Na zajęciach z języka angielskiego dzieci brały udział w rozmaitych aktywnościach, przygotowywały gazetkę oraz wycinały dynie.