• 100 lecie OSP Olcza

• Podczas obchodów 100 lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej na Olczy naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie : Emilka Lach, Hania Skowyra i Wojciech Gut-Misiaga , obecna była także Pani Dyrektor Halina Para

• Centrum Edukacji Przyrodniczej

• Znajduje się tu największa w Polsce makieta Tatr. Bardzo realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy. Filmy przyrodnicze pokazują tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców. Uczniowie klasy 3 poznali piękno i ochronę Tatr.

• Chronimy Ziemię

• A jak Ty możesz pomóc planecie? -podczas zajęć wykonaliśmy plakaty z hasłami Chrońmy Ziemię:

• Sadź drzewa wokół siebie
              • Załóż hotel dla owadów
              • Gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu
              • Jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru
              • Staraj się naprawiać przedmioty, zamiast wymieniać je na nowe
              • Pamiętaj o segregacji śmieci
              • Podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach
              • Oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło
            • Czysta Małopolska

• "Podejmujemy działania chroniące naszą Ziemię"; Uczniowie klasy 3 realizowali zadania podczas projektu obejmujące zachowania proekologiczne. Wykonywaliśmy plakaty z hasłami, badaliśmy czystość wody, uczyliśmy się jak dbać o naszą planetę.

• Zielona Ziemia

• Uczniowie klasy 3 uczestniczyli w warsztatach w ramach akcji edukacyjnej #Dzieci uczą rodziców. Na podstawie prezentacji udzielali odpowiedzi na pytania: Czym jest ekologia, jak prawidłowo segregować odpady oraz poznali znaczenie pszczół dla środowiska i człowieka.

• Matematyka w kuchni

• Uczniowie klasy 3 realizowali działania w ramach projektu Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. Głównym celem jest zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką. Budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Podczas warsztatów sprawdzali pojemność i wagę danych produktów oraz wykonali sałatkę owocową.

• Zagrożenia w sieci

• Uczniowie klasy 3 podczas spotkania z Policjantami z KPP w Zakopanem mieli możliwość poznania zasad bezpieczeństwa w Internecie. Na wykonanych plakatach przedstawili sytuacje przedstawiające zachowania oraz hasła zachęcające do dbania o netykietę w sieci.

• Odyseja kosmiczna

• Uczniowie klasy 3 podczas warsztatów poznawali kosmos, planety i gwiazdy. Na podstawie prezentacji dowiedzieli się o pierwszym człowieku, który był na Księżycu oraz odkryciach Polaka Mikołaja Kopernika. Na stronę programu Dzieci uczą rodziców zamieszczone zostały zdjęcia przedstawiające wykonane zadanie na karcie pracy i książki, które wykorzystali na zajęciach.