Wszelkie wiadomości o uczestnictwie naszych uczniów w różnych zawodach sportowych znajdziecie pod adresem
www.facebook.com/sp4zakopane
Wszelkie wiadomości o uczestnictwie naszych uczniów w różnych zawodach sportowych znajdziecie pod adresem
www.facebook.com/sp4zakopane
Nasze uczennice z klasy VIa zostały nagrodzone w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Widok z okna” zorganizowanym przez Fundację Majowe Granie oraz Gimnazjum nr 2 w Zakopanem.
I nagrodę otrzymała Natalia Kułach, a wyróżnienie Natalia Walkosz-Strzelec. W konkursie brały również udział Renata Mateja oraz Karolina Galica, które otrzymały dyplomy za uczestnictwo. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 30 kwietnia w Gimnazjum nr 2. Serdecznie gratulujemy. A oto zwycięskie zdjęcia.
29 kwietnia zespół "Majus"z naszej szkoły w nowym/odnowionym 16 osobowym składzie brał udział w III Konkursie Pieśni Patriotycznej "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" w Jabłonce, zaprezentował 2 pieśni patriotyczne "My I Brygada" oraz "Rapsod o Pułkowniku Lisie Kuli" wyśpiewując sobie I miejsce, oraz wygrywając kolejną gitarę dla zespołu.
25 kwietnia 2015 r. drużyna z naszej szkoły uczestniczyła w eliminacjach powiatowych XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bronisława Czecha na Skibówkach.
Drużynę stanowili uczniowie klas szóstych: Karolina Galica, Kamila Stachoń-Groblowy, Bartłomiej Stachoń, Krzysztof Gut.
Na jedenaście bioracych udział drużyn zajęliśmy ósme miejsce. W klasyfikacji indywidualnej na 44 uczniów Krzysztof Gut zajął 22. miejsce, Karolina Galica 29., Kamila Stachoń-Groblowy 30., a Bartłomiej Stachoń 37. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, test skrzyżowania jednokrotnego wyboru, udzielali pierwszej pomocy i pokonywali na rowerze tor przeszkód.
Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Witowie.
W turnieju uczestniczyło także osiem drużyn gimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum w Witowie.
Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia w przyszłym roku.
W dniu 23 kwietnia odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie klas VI przygotowali muzyczny występ o zadaniach młodych ludzi w ochronie naszej planety i dbaniu o środowisko. Z kolei prezentacja multimedialna dotyczyła troski o najbliższe otoczenie. Przygotowane zostały hasła propagujace właściwe zachowania w odniesieniu do przyrody i środowiska. Do wszystkich został skierowany apel o niewypalanie traw. Uczniowie klasy II przedstawili teatrzyk ekologiczny i zaśpiewali piosenkę o roślinach, zwierzętach i otoczeniu, o które trzeba dbać.
W dniu 14 kwietnia odbył się apel na temat zasad zdrowego żywienia pod hasłem "Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym". Do Sanepidu została wysłana prezentacja multimedialna na temat podjętych działań i zajęć. Uczniowie przygotowali stoisko ze zdrową żywnością, a następnie częstowali owocami, które wszyscy zjadali z apetytem. Omówione zostały zasady zawarte w opracowaniu WHO "Pięć kroków do bezpieczniejszej żywności". Uczniowie klas III zaprezentowali zasady zapobiegania chorobom zakaźnym. Podczas występu uczniów klasy II można było się dowiedzieć, co jest ważne podczas spożywania posiłków.
zywienie_2015_sanepid.pptx (tutaj obejrzysz prezentację)
Przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się szkolny konkurs na najpiękniejsze pisanki. Uczniowie wykonali śliczne kolorowe jajeczka wielkanocne, wykorzystując bardzo różnorodne techniki plastyczne. Nagrody otrzymali: Paulina Pyplok, Dawid Lipowy, Kamil Lipowy, Andrzej Kukuc, Kacper Łukaszczyk, Karolina Jurgowska, Justyna Roczkowska, Weronika Topór-Ryś, Jan Witas, Andrzej Pawlikowski, Kamil Lach, Anna Skowyra, Bartłomiej Gawlak, Jakub Topór-Ryś i Weronika Fedro. Pozostali uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali wyróżnieni. Gratulujemy zwycięzcom.
Męka i śmierć Jezusa, Jego ofiara za grzechy ludzi, była i jest inspiracją dla sztuki już od pierwszych wieków po śmierci Jezusa. Sztuka pomagała dotrzeć do serca, działała na wyobraźnię, ułatwiała zrozumienie tego, co się dokonało na krzyżu. Misterium to wywodzące się ze średniowiecza widowisko teatralne oparte na dramacie religijnym, często zawierające w sobie treści religijno- dydaktyczne.
W piątek 27 marca w kościele na Olczy współczesne Misterium Męki Pańskiej pt. „Codzienne wybory” według scenariusza s.Agnieszki Miduch SCSC, zostało wystawione przez uczniów klas szóstych, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Przedstawienie ukazywało misterium, czyli tajemnicę Męki naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która rozgrywa się „w ramach dzisiejszego świata.” Postacie biblijne zostały ukryte we współczesnych bohaterach. I to właśnie do nich przyszedł Jezus, który codziennie jest skazywany przez nas – ludzi. Ale Tajemnica Wielkiego Piątku nie miałaby żadnego sensu, gdyby nie było Niedzieli Zmartwychwstania. „Poznali Go podczas łamania chleba”. Jezus mówił i mówi do każdego z nas: „Odwagi! Nie bójcie się”.
Aktorom towarzyszył szkolny zespół Majus, który ubogacał Misterium muzycznie. Na widowisko przybył ks. Infułat Stanisław Olszówka oraz Burmistrz naszego miasta pan Leszek Dorula, który podziękował artystom za wzruszające widowisko i życzył wszystkim Wesołych Świąt.
W pierwszy dzień wiosny wybraliśmy się w ramach zajęć poznawczo-historycznych poszukać pierwszych oznak wiosny. Obejrzeliśmy przy okazji Willę Kolibę - pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. Bogaty kolekcjoner Zygmunt Gnatowski, ziemianin z Jakimówki na Ukrainie, zapragnął wybudować sobie dom letni w Zakopanem i tak też zrobił. O nim i o tym co znajduje się w domu i wiele innych ciekawostek dowiedzieliśmy się od pana Adama Kitkowskiego. Po zwiedzeniu Koliby maszerowaliśmy po Zakopanem przyglądając się nie tylko oznakom wiosny, ale również napotkanym pomnikom czy rzeźbom. Na zakończenie spaceru dotarliśmy do Aquaparku, gdzie wymoczyliśmy zmęczone nogi.
Jak co roku uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności sportowe w slalomie, a młodsi uczniowie dodatkowo w zjeździe na jabłuszku. Nie zdążyliśmy zorganizować zawodów na łyżwach z powodu problemów z lodowiskiem. Ale za to piękne słońce w dniu zawodów narciarskich dodało nam otuchy. Uczestnicy z radością korzystali z możliwości poszusowania sobie ze stoku na Pardałówce.
Wyniki zawodów ZIMOWE_MISTRZOSTWA_SZKOLY_2015.docx
W trakcie czwartku literackiego dla dzieci w Bibliotece Miejskiej postać Jana Sztaudyngera przybliżyły uczestnikom spotkania córka pisarza - dr Anna Sztaudynger-Kaliszewicz i wnuczka - Dorota Sztaudynger-Zaczek. Panie ciekawie opowiadały o tacie i dziadku, recytowały wiersze. Jan Sztaudynger - polski poeta, dramatopisarz, satyryk i tłumacz mocno związany jest z Zakopanem. Podczas spotkania zaprezentowano zakwalifikowane na wystawę prace plastyczne inspirowane Jego twórczością. Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na ilustrację do wierszy i fraszek Jana Sztaudynger, a pani Burmistrz A.Nowak-Gąsienica wręczyła laureatom nagrody - między innymi uczniom naszej szkoły. Gratulujemy!
12 marca odbyły się II przesłuchania w Konkursie Mam Talent. Uczestnicy pokazali swoje umiejętności muzyczne, taneczne, wokalne, akrobatyczne, sportowe.
W bieżącym roku do szkoły z okazji Dnia Kobiet przybyły bajkowe postacie. Były życzenia, bajkowe piosenki. Najbardziej dzieciakom spodobała się kaczka dziwaczka. Na zakończenie spotkania wszystkie panie otrzymały życzenia wraz z kwiatkami, a dziewczęta słodkie cukiereczki.
Jak co roku w szkole organizowane są "Ferie bez nudy". W pierwszym tygodniu zajęcia zorganizowane były przy szkole, a w drugim przy kościele na Olczy. W trakcie ferii uczniowie uczestniczyli w zajęciach plasycznych, komputerowych, sportowych czy edukacyjnych. Zajęcia sportowe to min. zabawy na lodowisku, szusowanie na nartach i zjazdy na jabłuszkach, korzystanie z basenu. Uczniowie również odwiedzili kino, Atmę czy Powiatową Straż Pożarną, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Dziewczęta chętnie spróbowały swoich sił w karaoke. W tym roku dopisała nam piękna pogoda.
Karnawał to okresów balów i zabaw. Jego rozpoczęcie oficjalnie następuje w dniu Trzech Króli czyli 6 stycznia, jednak wiele osób uważa za datę jego rozpoczęcia Nowy Rok. Koniec karnawału jest jednak o wiele bardziej jednoznaczny i wypada w Środę Popielcową. Nasi uczniowie uczestniczyli w zabawie karnawałowej organizowanej przez samorząd uczniowski. Oprócz tańców były różne konkursy, uczniowie bawili się w różnych przebraniach lub mieli przygotowane maski karnawałowe. W salach czekały słodkie poczęstunki, oczywiście nie mogło zabraknąć pączków, gdyż zabawa odbywała się w "tłusty czwartek".
We czwartek 12 lutego klasa 1 a wybrała się na kulg.
Przejazd saniami na Antałówkę, zabawy na śniegu i pieczenie kiełbasy, a
przede wszystkim cudowna pogoda... to bardzo miłe chwile, które pierwaszaki długo jeszcze będą pamiętać.
Akcja „Weź paragon" koordynowana jest od kilku lat przez Ministerstwo Finansów, a jej celem jest uświadomienie konsumentom, że prosząc o paragon przy zakupach towarów lub usług, wspierają uczciwą konkurencję, jednocześnie zapewniając sobie możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku np. reklamacji. Paragon jest również dowodem uczciwej działalności sprzedawcy. Do naszej szkoły zawitali pracownicy Urzędu Skarbowego z Zakopanego, którzy najpierw wyjaśnili uczniom co to jest podatek dochodowy, kto musi go płacić oraz na co przeznaczane są finanse z podatku. Uczniowie klas trzecich dyskutowali z prelegentami na temat celowości zabierania paragonów po zakończonych zakupach.
Już od 2012 r. uczestniczymy w programie "Jeżdżę z głową". Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych. Lekcje nauki na nartach cieszą nie tylko uczniów, ale i rodziców, odbierane są przez wszystkich z wielkim zadowoleniem.
W piątek do szkoły zostali zaproszeni seniorzy czyli babcie i dziadkowie. Wprowadzeniem do obchodów Świąt Babci i Dziadka była króciutka historia o ich powstaniu i sposobach świętowania w Polsce, Francji, Grecji czy Włoszech. Wnuczęta z klas I-III przygotowały program artystyczny, podczas którego goście mogli przemieścić się do poszczególnych krajów Europy. Wszystkich porwały wesołe i kolorowe występy, a szczególnie podobały się żywiołowe tańce. Na zakończenie babcie z dziadkami otrzymali od wnucząt przygotowane własnoręcznie upominki. Na koniec goście zaproszeni zostali do klas na poczęstunek - nie tylko słodki - były też sałatki, koreczki i inne smakołyki.
Powered by aSc EduPage