25 października klasa IIIa wybrala się na kontynuacje muzycznych warsztatów pt" Muzyczny dom" do Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma ( "dusza")w Zakopanem.W tym roku uczniowie poznali jeszcze dokladniej zycie i tworczosc Karola Szymanowskiego. Obejrzeli film, mogli posluchac wybranych utworów kompozytora, ale najwiecej radosci sprawilo im wcielenie sie w rolę przewodnikow po muzeum. W 3 osobowych grupach sami oprowadzali innych uczniów opowiadajac im to co zapamietali. Na koniec dokonali osobistych wpisow do pamiatkowej ksiegi.
Historia pisma i pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej
W dniu 27.10.2016r. podczas apelu uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelnika. Przygotowana została prezentacja multimedialna „Historia pisma” oraz pokaz nowości wydawniczych zakupionych do naszej biblioteki. Gazetka tematyczna „Witam Was kartek szelestem” zachęcała do wypożyczenia
i przeczytania wybranej pozycji.
Dzień Godności
Uczniowie klasy VI uczestniczyli w lekcji o godności. Obchody Światowego Dnia Godności w Polsce
w roku szkolnym 2016/2017 zostały objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka. W tym roku polska edycja Dnia Godności skoncentrowana jest na temacie szeroko pojętego hejtu i mowy nienawiści ,które ściśle wiążą się z tematem poszanowania godności drugiego człowieka. W dobie konfliktów wojennych na świecie, sporów politycznych i różnic w zamożności państw, Światowy Dzień Godności każdego roku przypomina o tym, że szacunek i godne życie przysługują każdemu człowiekowi. Zajęcia prowadzone były przez nauczycielkę Stanisławę Budz i psychologa Joachima Brzozowskiego.Jan Paweł II głosił, że wartość człowieka wynika nie z tego, co "ma", chociażby posiadł nawet cały świat - ale z tego, kim "jest". (…) Osobista godność stanowi podstawę równości wszystkich ludzi,(…) jest niezniszczalną własnością każdej ludzkiej istoty.
Event biblioteczny
W dniu 25.10.2016r. odbył się event biblioteczny zachęcający do czytania. Uczniowie zostali zaproszeni do spotkania poprzez stopy naklejone na korytarzu i prowadzące wszystkich do biblioteki. Każda klasa poznała pracę bibliotekarza i pozycje znajdujące się w bibliotece. W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowana została wystawka polecanych pozycji dla młodszych i starszych uczniów.
Akcja Odblaskowa Szkoła
W ramach podsumowania akcji „Odblaskowa Szkoła” wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem zostali wyposażeni w elementy odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze. Akcja ma formę konkursu wyróżniającego szkoły podstawowe najbardziej aktywnie propagujące konieczność noszenia przez dzieci elementów odblaskowych. Organizatorem konkursu jest Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz Małopolski Urząd Wojewódzki. W ramach akcji odbyły się: szkolny konkurs plastyczny pt: ,,Bezpieczna droga do szkoły'', wizyta policjantów, lekcje tematyczne, pogadanki i wykonano gazetki ścienne.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
Festiwal Piosenki Dziecięcej
3 uczennice naszej Szkoły w piątek 21 X 2016 brały udział w II już Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanym przez TCK i S Jutrzenka w sali teatralnej Parafii Świetej Rodziny w Zakopanem. Wszystkie odniosły sukces i nagrodę za swoją pracę w przygotowaniu piosenek i zajęły miejsca na podium, Paulinka Toczek z kl. IIIa za piosenkę "Chopin w Paryżu" zajęła III miejsce, Justynka Stachoń z kl IIIa z piosenką "Lato" II msc, oraz Aleksandra Kukuc z klasy II również II msc. Dziewczynki przygotowywały się od kilku tygodni pod "czujnym okiem" Pani Małgosi Lasiak.
Gratulujemy im występów i życzymy dalszych sukcesów.
Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu watra.pl i obejrzenia galerii zdjęć Piotra Kyca
Sprzątanie Tatr
W poniedziałek klasy IV-VI wyruszyły pod opieką nauczycieli sprzątać Tatry. Klasa VI pod opieką wychowawcy - p. Agnieszki Łukaszczyk udała się trasą z Kuźnic na Kalatówki. Klasy V pod opieką p. Ireneusza Kubina przespacerowały się ścieżką z Doliny Olczyskiej do Kuźnic natomiast klasa IV z p. Anną Porembską-Halaczek sprzątali Polanę Kuźnicką. Następnie wszystkie grupy udały się na ognisko zorganizowane przez TPN, gdzie mogli usmażć kiełbasę i zjeść talerze zrobione z otrębów.
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 14.10.2016 r. dzieci z klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na
uczniów naszej szkoły. Pan dyrektor powitał wszystkich rodziców i dzieci. Następnie został
zaprezentowany program artystyczny, podczas którego były recytowane wiersze, śpiewane piosenki i
taniec z pomponami. Uczniowie klasy IV. V b i VI złożyli życzenia , a klasa III b wręczyła upominki.
Wychowawczyni Stanisława Budz wręczyła dyplomy i prezenty. Uczniowie klas I i II recytowali
wiersze „Laurki dla nauczycieli”, a zespół Majus zaśpiewał piosenki. Wszyscy podziękowali
nauczycielom w dniu ich święta.
Dzień z Panem Blupem
Klasy III brały udział w projekcie który miał na celu przybliżenie dzieciom zagadnienia niepełnosprawności. Prowadzony przez doświadczonych instruktorów, w tym jedną osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Dzieci uczyły się odruchów które zamiast odcinania się od tematu jego niezauważania zagwarantują otwarte podejście i zrozumienie. Dzieci słuchały 10 min wykładu, pokazu jazdy na wózku, same mogły spróbować jazdy na wózku i otrzymały "Prawo jazdy Mr.Blupa".
Wybory Samorządu Uczniowskiego
W piątek odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Wśród kandydatek na stanowisko przewodniczącej padały często propozycje zwiększenia ilość zabaw szkolnych czy wprowadzenia dnia bez jedynki lub szcześliwego numeru. Każdy z uczniów mógł oddać głos na swoją faworytkę, bo wśród kandydatek nie znalazł się żaden chłopiec. Dziewczynki z klas IV-VI gorąco zachęcały uczniów naszej szkoły do oddania głosu właśnie na nie. Szybko urna wyborcza zapełniła się kartami do głosowania. Wyniki wyborów będą ogłoszone już w poniedziałek.
Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września w naszej szkole obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Dzieci z klas 0-3 wybrały bajki, które czytali nauczyciele podczas apelu. Uczniowie klas 4-6 czytali na lekcjach języka polskiego.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku w nawiązaniu do rozpoczętej w czerwcu 2001r. kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Wycieczka 3a do TPN
Klasa III a jak co roku jesienią wybrała się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskniego Narodowego Parku aby brać udział w programie aktywnej edukacji przyrodniczej Bliżej Tatr. W tym roku dzieci poznawaly drzewa Tatr ich budowę, uczyły się rozpoznawać liście, igly i owoce tych drzew. Najatrakcyjniejsza jednak była degustacja soków i stropów z tych drzew. Dzieci otrzymały ziarenko limby do zasadzenia w szkole. Na koniec poznały ciekawy sposób mierzenia wysokości drzew patykiem. Mogły też zobaczyć nowoczesna salę multimedialną
Zajęcia w TPN
W piątek, 16 września uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą wzięli udział w kolejnych zajęciach zorganizowanych przez Tatrzański Park Narodowy. Program aktywnej edukacji przyrodniczej dla szkół podtatrzańskich w roku szkolnym 2016/2017, tym razem był poświęcony drzewom. Zajęcia były podzielone na pracę z ćwiczeniami, oraz aktywne zajęcia w terenie. Uczniowie klasy trzeciej byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy TPN.
Dzień Sybiraka
W piątek, 16. września uczniowie klasy szóstej wraz z panem Dyrektorem Władysławe Filarem wzięli udział w uroczystościach miejskich Dzień Sybiraka. Poczet sztandarowy szkoły uczestniczyłwe mszy świętej odprawonej w intencji Sybiraków w starym kościółku a nastepnie złożono kwiaty na mogile Sybiraków znajdującym się na starym cmentarzu.
Wycieczka klasy IV na Giewont
Dnia 14 września uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą, panią Kluś i panią Gawlak-Curuś a także przewodnikiem - Tomaszem Zielińskim wybrali się na Giewont. Uczniowie byli bardzo przejęci i dzielnie zdobyli szczyt. Po krótkim odpoczynku przy krzyżu wszyscy szczęśliwie dotarli do domów.
Narodowy Dzień Czytania
Dnia 2. września na drugiej godzinie lekcyjnej w ramach Narodowego Dnia Czytania Pan Dyrektor Władysław Filar oraz pan Michał Bojda i pani Paulina Zwijacz czytali „Przygody Mikołajka” – uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadeklarowali, że będą czytać również w domu.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Dnia 1. września odbyło się uroczyste rozpoczęcie rokuszkolnego 2016/17. Po mszy świętej prowadzonej przez ks. Jacka Hareńczyka uczniowie przeszli za pocztem sztandarowym do szkoły. Pani burmistrz Agnieszka Nowak Gąsienica przedstawiła nowego Dyrektora Szkoły – pana Władysława Filara. Pan Filar przywitał uczniów i rodziców i przedstawił grono pedagogiczne, które w tym roku będzie pracować w naszej szkole. Następnie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie otrzymali plan lekcji na nadchodzące dni.
Wycieczka na Kasprowy Wierch z "Coolturalnego..."
W ostatnim tygodniu roku szkolnego klasa 4 w nagrodę z programu "Coolturalny człowiek" wybrała się na wycieczkę na Kasprowy Wierch. Najpierw uczniowie z opiekunami dotarli do Kuźnic skąd wraz z przewodnikiem wyruszyli kolejką na Kasprowy Wierch. Następnie piechotą przez Halę Gąsienicową słuchając opowieści przewodnika i podziwiając piękno krajobrazów i przyrody schodzili do Zakopanego. Wycieczka była bardzo udana, gdyż pogoda dopisała, a niektórzy uczniowie po raz pierwszy mogli przejechać się kolejką linową. Dziękujemy Urzędowi Miasta Zakopane, który ufundował wycieczkę.
Archiwum Aktualności