Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach "Pasterstwo i zajęcia na bacówce". Na zajęciach poznali kto to jest baca, juhas i honielnik. Opowieści o pracy pasterzy opowiedziane zostały z wykorzystaniem sprzętów i narzędzi używanych podczas wypasu owiec.
Muzeum Tatrzańskie
Góralska tradycja
Pan Paweł Łojas podczas zajęć regionalnych opowiadał o zwyczajach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Poznaliśmy specyfikę naszego regionu, folklor i zajęcia górali w domu i na gazdówce. Barwne opowieści obejmowały również pasterstwo. Mogliśmy zaprezentować śpiew i taniec, do którego przygrywał nasz gość. Bardzo dziękujemy.
Za-chwyceni książką
Uczniowie klasy I wspólnie z rodzicami przeczytali wybraną książkę i napisali wiesz zachęcający do jej przeczytania. Projekt został zorganizowany pod hasłem Tuliszkowy Talent
"Zachwyciła Cię ostatnio jakaś książka?
Zachwyć i nas!
I chwyć książki z Księgarni Tuliszków!"
Za-chwyceni książką
Uczniowie klasy I podczas zajęć wykonali prace plastyczne, które inspirowane były opowieściami i przygodami przeczytanymi w wybranych przez siebie książkach.
17
Wszyscy Święci Wawrzyńcoka
Uczniowie klasy I uczestniczyli w konkursie plastycznym organizowanym przez SP w Gliczarowie Dolnym i GOK w Białym Dunajcu. Nagrody wręczała Pani Halina Para dyrektor SP4, które otrzymali: Jakub Skupień II miejsce i Jakub Gawlak-Socka oraz Adrian Spórna wyróżnienia). Gratulujemy.
Spotkanie z Afryką
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem, który opowiedział o odległym kraju afrykańskim Namibii. Poznaliśmy etapy wyprawy oraz spotkania z mieszkańcami i zwierzętami.
Dzień Ziemi
Uczniowie klas młodszych brali udział w spotkaniu z pracownikami w PCE Geotermia Podhalańska SA. Poznaliśmy zasady działania, transportowania i złóż wód geotermalnych. Uczestniczyliśmy w konkursach i zabawach zdobywając nagrody.
Muzyka góralska
Podczas zajęć regionalnych uczniowie klasy IV mogli poznać instrumenty i grę prezentowaną przez Pana Piotra Hazę, który w barwny sposób przybliżał tajniki muzyki, śpiewu i stroju góralskiego. Dziękujemy za prezentację tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.
Nakręcamy się na sport
Bezpieczni w sieci
Uczniowie klasy I realizują program Akademia Bezpiecznego Puchatka podczas, którego uczą się zasad prawidłowego zachowania w różnych sytuacjach na podstawie otrzymanych materiałów. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego dzieci wypowiadały się i podawały sposoby postepowania oraz wypełniały karty pracy.
Bezpiecznie w górach
Uczniowie klasy IV podczas zajęć regionalnych spotkali się z przewodnikiem tatrzańskim Panem Wojciechem Łukaszczykiem, który wskazał jak ważne są zasady bezpieczeństwa podczas wypraw górskich. Każdy mógł zobaczyć sprzęt do uprawiania turystyki górskiej. Z zainteresowaniem wszyscy słuchali opowieści przyrodniczo-geograficznych. Bardzo dziękujemy.
Bezpieczny Internauta
Uczniowie klasy I realizują warsztaty w ramach programu "Dzieci uczą rodziców" z wykorzystaniem prezentacji i kart pracy. Wspólnie ustalaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.
Spotkanie z pracownikami instytucji
Uczennice klasy I poznały jednostki administracyjne funkcjonujące w Zakopanem: Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe oraz podczas spotkanie zaśpiewały pięknie po góralsku i złożyły życzenia.
Laboratoria przyszłości
Uczniowie klasy I podczas warsztatów kulinarnych przygotowali "Wiosenno-świąteczne kanapki" z wykorzystaniem narzędzi z programu Laboratoria przyszłości. Wspólna praca pozwoliła na rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych oraz kształtowanie umiejętności przyrządzania posiłków z zachowaniem higieny.
Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości
Lekcja Spektrum autyzmu
W klasie I prowadziliśmy zajęcia, warsztaty i zabawy wykorzystując propozycje Fundacji JiM, aby w ten sposób pokazać wsparcie dla osób autystycznych. Aktywności podczas naszych działań obejmowały temat Świat jakiego nie znamy. Poznawaliśmy różnice w postrzeganiu rzeczywistości przez osoby w spektrum autyzmu i uczyliśmy się akceptacji wśród rówieśników.
Życzenia Świąteczne
„ Oskar i Pani Róża”
- 26
„ Oskar i Pani Róża” - to sztuka wystawiona 22.03.2023 dla społeczności szkolnej oraz 26.03. 2023 dla mieszkańców Olczy, która została opracowana i wyreżyserowana przez Panią Małgorzatę Lasiak. To przepiękna opowieść o przemijaniu, życiu ziemskim i życiu w wieczności u boku samego Boga. Piękna opowieść zagrana przez nauczycielkę i uczniów naszej szkoły. Zachęca i prowadzi do osobistej refleksji, oddaje powagę i sens naszego życia jak również uświadamia, że Tylko Bóg ma prawo „nas” obudzić.
Bliżej Tatr
Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach Zwierzęta tatrzańskie i ich ślady. Zwiedzaliśmy ekspozycję i ogród w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. W Sali Odkryć poznaliśmy gry i zabawy interaktywne. Uczestniczyliśmy w konkursie z nagrodami.
W wiosennym nastroju
Uczniowie klasy I podczas warsztatów kodowania odkrywali zwiastuny wiosny. Realizując program Akademia Uczymy Dzieci Programować rozwijamy umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.
Spektakl teatralny
Uczniowie klas I i II wybrali się do kina Sokół na przedstawienie "Plastusiowy pamiętnik" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza, mające na celu rozwijanie odpowiedzialności, odwagi, mądrości i przyjaźni. Muzyczny występ był zabawny i wesoły.
Archiwum Aktualności