• Prawa dziecka

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka został ustanowiony przez  ONZ w 1989 roku. Warto dodać, że Konwencja o Prawach Dziecka powstała z inicjatywy Polski. Na podstawie prezentacji i gazetki poznaliśmy prawa dzieci, które omówiliśmy wspólnie z p. pedagog szkoły. Podczas zajęć świetlicowych wykorzystaliśmy materiały edukacyjne przygotowane przez Akcję UNICEF Dla każdego dziecka.

• Matematyka w szkole

• Uczniowie klasy II uczestniczą w Programie edukacyjnym Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. Na podstawie filmu i scenariusza wykonują zadania rozwijające logiczne myślenie, spostrzegawczość i współpracę w grupie. Zajęcia mają na celu pokazanie, że matematyka nas otacza i dzięki uważności możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku.

• Tradycyjne zabawki drewniane

• W Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór odbyły się wyjątkowe warsztaty "Czas kreatywnej zabawy", które poprowadził Piotr Mentel z córką Zuzanną. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy II, którzy obserwowali pokaz rzeźby, a następnie malowali ptaszki i koniki wg. wskazówek mistrza. To było super zabawa!

• #SzkołaDoHymnu

• Podczas uroczystości patriotycznej na zakończenie XXX Sztafetowego Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego cała społeczność szkolna, zaproszeni goście i wszyscy uczestnicy zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", włączają się w obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

• Dzieci uczą rodziców

• Uczniowie klasy II realizowali kolejne zadania podczas warsztatów "Biało-Czerwona Niepodległa" i na podstawie prezentacji opisywali postać patrona naszej szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego, pogłębiali wiedze o symbolach narodowych oraz śpiewali pieśni patriotyczne.