W dniu 13 XI 2019r nasi "0" wybrali się do Muzeum TPN. Podczas wycieczki zapoznali się z pięknem tatrzaskiej przyrody oraz zdobyli informację dzięki którym, będą mogli jeszcze lepiej dbać o środowisko.
Kronika
Wycieczka klasy "0" do TPN
Innowacje nauczycielskie s. Maria Radlińska
W dniu 28.XI.2019r nasi kochani uczniowie klasy "0" zainspirowani swoją wspaniałą opiekunką, przewoniczką s. Marią mogli poczuć się jak kuchenne gospodynie itp. "0" sami przygotowali sobie śniadanie. Każdy z uczniów przyniósł produkt sniadaniowy, którym podzielił się ze swoimi kolegami i koleżankami. Przygotowali wspaniałe śniadanie, którym obdarowali jeszcze inne klasy. Byle tak dalej...
6
Innowacje pedagogiczne
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Innowacje pedagogiczne.
28
JASEŁKA "Smutne Święta ?"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JASEŁKA.
2120 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka, w których występowała bardzo duża ilość uczniów zarówno młodszych jak i starszych za co im bardzo dziękujemy i gratulujemy talentów aktorskich jak i wokalnych. Występ został przygotowany przez Panią Małgosię Lasiak i siostrę Iwonę Skrzypczyk. Wszystkim życzymy Wesołych Swiąt.
Poczytaj mi, abym mógł zrozumieć świat
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poczytaj mi, abym mógł zrozumieć świat.
4W dniu 27 XI 2019 r w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem "Poczytaj mi proszę, abym mógł zrozumieć świat". Akcja jest kontynuacją działań szkolnych mających na celu rozwijanie kompetencji czytania oraz rozumienia czytanego tekstu. Poprzez akcję uczniowie naszej szkoły mieli mozliwośc posłuchania wybranej przez grono pedagogiczne w porozumieniu z samorządem uczniowskim książki. Tegoroczną akcję uświetniła postać zaproszonego gościa. Wybitny aktor Teatru Witkacego p. Andrzej Bienios osobiście zaprezentował naszym uczniom swoje zdolności aktorskie oraz wspaniałą dykcję, którą można było posłuchać na przukładzie czytanego przez niego "Mikołajka". Uczniowie w czasie akcji mogli się zrelaksować na specjalnie przygotowanych siedziskach. A atmosferę zawsze umila ciepła herbatka oraz pyszne ciastko. Akcje szkolne cieszą się rózwnież sympatią rodziców, którzy i tym razem dopisali ogromną frekwencją. Dzięki całej kadrze, dzieciom i rodzicom atmosfera w naszej szkole przypominała scenę jak z własnego domu rodzinnego, gdzie kochający ojciec czyta bajkę na dobranoc swojemu ukochanemu dziecku. Akcja z udziałem p. Andrzeja Bieniosa zapoczątkowała szereg spotkań z udziałem wybitnych twórców, którzy chętnie poczytają bajki, bądź książki naszym uczniom. Następna relacja już wkrótce...
Uczymy ratować
Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy pod kierunkiem p. Ireneusza Kubina we współpracy z rodzicami. Wszyscy wykonywali czynności prowadzone w razie wypadku w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego z użyciem fantomów. Poznawaliśmy etapy udzielania pomocy podczas zajęć w zespołach. Dziękujemy rodzicom za wspólną naukę.
5
Muzyczne pasje p. Stanisława Rzadkosza
Na zajęciach regionalnych w klasie V spotkaliśmy sie z p. Stanisławem Rzadkoszem, który jest absolwentem naszej szkoły. Moglismy posłuchać muzycznych inspiracji podczas gry na akordeonie. Wspólnie śpiewaliśmy góralskie przyśpiewki i swiąteczne pastorałki. Chłopcy zagrali, a dziewczynki pięknie śpiewały kolędy. Dziękujemy bardzo za pouczającą lekcję muzyki.
projekty innowacyjne
Spotkanie z przewodnikiem tatrzańskim.
Uczniowie klasy I spotkali się z p. Wojciechem Łukaszczykiem, który przedstawił zasady bezpiecznego poznawania gór. Podczas pokazu oglądaliśmy sprzęt potrzebny w wyprawach i mogliśmy zobaczyc jak wygląda zabezpieczenie w czasie wspinania sie na szczyt. Bardzo dziekujemy za mozliwość poznania wyposażenia potrzebnego do ratowania w górach.
2
Zakopiańskie mikołajki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apele , akademie oraz warsztaty.
467 grudnia 2019r nasi uczniowie pod przewodnictwem Pani Małgosi Lasiak zaprezentowali się na Zakopiańskich Mikołajkach.
Zabawy szkolne
Zabawa Andrzejkowa w naszej szkole odbyła się 28 listopada. Uczniowie bawili się na sali gimnastycznej.
5
Obchody 100 lecia sióstr na Olczy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody 100 lecia sióstr na Olczy.
1215 wrzesnia uczniowie naszej szkoly przedstawili inscenizację o historii pobytu sióstr na Olczy oraz życiu i powołaniu Edmunda Bojanowskiego zalożyciela zgromadzenia.
W przedstawieniu wzięło udział 30 uczniów, którzy wcielali się w swoje role bardzo mocno.Siostry zakonne oraz ubogie dzieci, to role wymagajace nie lada umiejętności aktorskich. Za całość przedstawienia odpowiedzialna byla p. Małgosia Lasiak we wspolpracy z siostrami i nieocenioną pomocą rodziców.
Za co szczególnie dziękujemy.
30 lat konwencji Praw Dziecka
W dniu 20 listopada 2019r. przeprowadzone zostały apele, występy i konkurs plastyczny. Wykonano gazetkę tematyczną z prośbami do rodziców i ważnymi zagadnieniami dotyczącymi praw dziecka. Rodzice zapoznali się z ideą Dnia Praw Dziecka podczas spotkania. Na zajęciach wykorzystane zostały materiały i filmy przygotowane w ramach akcji. Chętni uczniowie przygotowali występ dotyczący ważnych zagadnień i tematów. Najmłodsze klasy zaśpiewały piosenkę i wzięły udział w konkursie "Moje prawa".
11
Skansen Zubrzyca Górna
Uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce do Orawskiego Parku Etnograficznego. W skansenie zorganizowane były zajęcia edukacyjne "Od ziarna do chleba". W trakcie zajęć młóciliśmy zboże cepami, czyścili ziarno na przetakach, mielili je na żarnach, a następnie zarabiali ciasto i formowali moskole, które następnie piekły się na blasze. Wszystkie zjedliśmy wraz z przygotowaną kawą zbożową.
6
Muzeum Przyrodnicze Torfowisk w Chochołowie
Uczniowie klasy I zwiedzili ekspozycję torfowisk polsko-słowackiego pogranicza. Korzystaliśmy z multimedialnej mapy torfowisk, animowanych plansz, symulatorów, stanowiska do eksperymentów, poznaliśmy duży model chronionej rosiczki i gralismy w interaktywny quiz. Oglądaliśmy również eksponaty z Muzeum Tatrzańskiego, które pochodzą z kolekcji Antoniego Kocjana zawierające blisko 200 okazów ptaków i ssaków, niektóre z nich mają nawet 150 lat.
9
Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia na Olczy
Uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach biblioterapii. Baśń "Czerwony Kapturek" spełniała funkcję terapeutyczną. Baśń stanowi bardzo ważną bazę pojęć, symboli i odniesień, które są cenne w wielu aspektach rozwoju. Jest wzorcem określonych zachowań, uświadomia własne problemy, wewnętrznie wzmacnia lub wskazuje potrzeby. Baśń w terapii wzbogaca wewnętrzny świat dziecka, eksponuje wartości moralne. Poprzez silną identyfikację dziecka z bohaterem uczy pokonywania trudności i właściwego postępowania.
"Dzieci uczą rodziców"
- 3
Uczniowie klasy I biorą udział w akcji, której celem jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Temat pierwszej lekcji obejmował treści dotyczące patriotyzmu. Matreiały zawierające konspekt, prezentację multimedialną i kartę pracy wykorzystane zostały podczas realizacji zajęć dotyczących Narodowego Święta Niepodległości. Na podstawie albumów, zdjęć i gazetek poszerzyliśmy wiedzę o patronie naszej szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim.
Apele i akademie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apele i akademie.
18
Zebranie z rodzicami
We środę dnia 20.11.2019 r o godzinie 16;00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami a następnie zebranie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
dyr Władysław Filar
Gala Finałowa Konkursu Piosenki patriotycznej w Kopalni w Wieliczce
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasi uczniowie na konkursach i olimpiadach.
1Zespół "Majus" z naszej szkoły pod opieka p.Malgorzaty Lasiak oraz ks Jerzego Rutkowskigo wyspiewał I miejsce w konkursie Piosenki patriotycznej "Zaśpiewaj i Ty Niepodległej" piosenką :' Wolność", który odbył się w Kopalni w Wieliczce, zdobywając cenne nagrody rzeczowe oraz nagrodę finansową 3 tys złotych.
Cieszymy się i gratulujemy najstarszej grupie, która dnia 8 listopada mogła wystapić na profesjonalnej scenie komnaty warszawskiej ok 120 metrów pod ziemią i zachwycic swoim śpiewem.:
Martynie Galicy
Marysi Galicy
Magdalenie Król
Wioli Galicy
Magdalenie Mrugala
Annie Skupień
Akademia z okazji odzyskania niepodległości
W dniu 5.11 uczniowie klas VII i VIII oraz zespół Majus pod kierunkiem pań: Magdaleny Gąsienicy Kuchty , Anny Porembskiej-Halaczek oraz Małgorzaty Lasiak przygotowali akademię z okazji odzyskania niepodległości. W występie słowno-muzycznym uczniowie przedstawili drogę Polaków do niepodległości. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie.
5
Archiwum Aktualności