W ramach programu Dobrze jemy ze Szkołą na widelcu dzieci wspólnie z rodzicami wykonały pyszne dania z jogurtem, owocami i płatkami. Przepisy zostały opracowane i zapisane przez dzieci. Wspólnie z rodzicami przygotowane zostały składniki potrzebne do wykonania przysmaku, a następnie ułożone w pucharkach i udekorowane. Smacznego !
Pysznie i zdrowo
- 1
Zdrowa Ziemia
W ramach programu Dzieci uczą rodziców podjęte zostały działania dotyczące sposobów ochrony naszej planety i najbliższego otoczenia. Podczas zajęć dzieci poznały zagrożenia i zadania z zakresu ekologii na podstawie prezentacji i własnych doświadczeń. Na fotografiach przedstawiły w jaki sposób można przyczynić się do dbania o środowisko.
1
W wiosennym nastroju
Uczniowie obserwowali przyrodę w najbliższym otoczeniu. Poszukiwali oznak wiosny, które pojawiały się wokół nich. Na fotografiach znajdują się zwiastuny nadchodzących ciepłych i pięknych dni.
Sadzimy drzewa
Wokół naszej szkoły zostały posadzone drzewa, które będą dawały dużo zieleni i staną się "zielonymi płucami". Uczniowie z zapałem pomagali i obserwowali te piękne drzewa.
Dbamy o higienę
Uczniowie naszej szkoły realizują działania dotyczące zdrowego stylu życia. Na zajęciach utrwalali wiedzę o przestrzeganiu zasad oraz nawyków higienicznych. Podczas warsztatów uczyli się odpowiedzialności za własne zdrowie. Pani Agnieszka, nauczycielka przyrody i biologii wprowadziła w tajniki mikroskopu. Uczniowie oglądali preparaty w powiększeniu i oglądali filmy o wirusach i bakteriach. Na tablicy znalazła się mapa myśli Higiena.
Dzień Dziecka 2021
Konkurs "Bezpieczny Internet" kl 1
Kulig klasy 1
Finał programu "Jeżdżę z głową"
- 4
List do naszych uczniów
Harmonogram pracy szkoły w dniach od 17.05 do 28.05
Rodziny plan żywieniowy za darmo na portalu DietyNFZ
Szanowni Państwo,
Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie w rozpropagowaniu informacji o nowej funkcjonalności na portalu DietyNFZ – „Rodzinnym Planie Żywieniowym”, innowacyjnym rozwiązaniu zapewniającym zdrowe posiłki dla całej rodziny oraz o aktualnych kampaniach edukacyjnych, popularyzowanych w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką”. Na stronie akademii NFZ (https://akademia.nfz.gov.pl/kalendarz-2021/) zamieszczono materiały (ulotki i krótkie filmy z ekspertami) dotyczące profilaktyki: raka jelita grubego, chorób nerek, słuchu, otyłości u dzieci, e-uzależnień oraz chorób odkleszczowych.
„Rodzinny plan żywieniowy” dostępny jest za darmo, dla każdego, na portalu DietyNFZ. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się na stronie: https://diety.nfz.gov.pl/, wybrać plan rodzinny, podać listę osób, dla których chcemy przygotować posiłek i określić wskazaną dla nich kaloryczność za pomocą kalkulatora BMI. Program umożliwia przygotowanie przepisów i listy zakupów na 28 dni. „Rodzinny plan żywieniowy” to rodzinny paszport do zdrowia!
W załączeniu przekazujemy Państwu opis i grafiki dotyczące „Rodzinnego planu żywieniowego” oraz ulotki informacyjne na temat profilaktyki - raka jelita grubego, chorób nerek, słuchu, otyłości u dzieci, e-uzależnień oraz chorób odkleszczowych.
Będziemy wdzięczni za rozpowszechnianie informacji o nowej aplikacji i programach przez publikacje na prowadzonych przez Państwa stronach internetowych, w mediach społecznościowych itp.
Jednocześnie serdecznie zachęcamy do zaznajomienia się z materiałami, które zamieszczamy na naszym profilu na Facebooku: „Profilaktyka w praktyce I Małopolska”: https://www.facebook.com/Profilaktyka-w-praktyce-I-Ma%C5%82opolska-104814154956329.
Z wyrazami szacunku
Zespół Profilaktyki Zdrowotnej
Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie
ü 31-056 Kraków, ul. Józefa 21
Ogłoszenie
Dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej albo osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, na wniosek:
1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) rodziców dzieci, którzy:
a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
e) wykonują działania ratownicze,
f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r.o pomocy społecznej,
h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorymlub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocyspołecznej,
i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznychoraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawooświatowe, i realizują zadania na terenie tych jednostek
– ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formiewychowania przedszkolnego, do których uczęszczają te dzieci.
Punkt Konsultacyjny dla rodziców oraz dzieci w wieku 10-18 lat.
Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień uruchamia w ramach projektu „Dobra więź – na teraz i po epidemii” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego Punkt Konsultacyjny dla rodziców oraz dzieci.
W związku z sytuacją epidemiczną konsultacje odbywają się w formule zdalnej: telefonicznie lub przez skypa.
Punkt będzie działał do 7 czerwca 2021 r.
Szczegóły w załączonej ulotce.
Ulotka
Ślubowanie klasy I
- 1
Akcja Jest
Nowa galeria Akcja Jest została dodana do albumu fotograficznego
2Zbliżają się Święta Wielkanocne , więc jest to wspaniały czas na niesienie pomocy i czynienie dobrych uczynków . Po raz kolejny nasza szkoła fantastycznie zaangażowała się w akcję charytatywną na rzecz Amelii chorej na glejaka na pniu mózgu. Amelka to śliczna 13 letnia dziewczynka , która mimo młodego wieku bardzo dużo już przeszła. Wykazała się przy tym niesamowitą odwagą i siłą. Obecnie weszła w 3 fazę walki z chorobą, dlatego postanowiliśmy wesprzeć ją w chorobie. Celem akcji było zrobienie i wysłanie jak największej ilości kartek urodzinowych dla Amelki. Uśmiech to najlepszy lek, dlatego postanowiliśmy działać by 23 marca w którym Amelia kończy 13 lat, wiedziała że dyrekcja, nauczyciele i uczniowie życzą jej zdrowia i dalszej siły do walki.
Rekrutacja
Moduł Rekrutacja został zmodyfikowany
Kosmiczna przygoda
W ramach programu Dzieci uczą rodziców podczas zajęć wyruszyliśmy w kosmiczną podróż z wykorzystaniem prezentacji i kart pracy. Poznawaliśmy Układ Słoneczny, planety, Drogę Mleczną. Dowiedzieliśmy się kim był Mikołaj Kopernik oraz pierwszy Polak w kosmosie Mirosław Hermaszewski. Była to fascynująca przygoda.
2
Bezpieczny internet
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
W naszej szkole podjęliśmy następujące działania: prowadzenie zajęć, podanie przykładów prawidłowych zachowań, wykorzystanie dostępnych materiałów i filmików. Gazetka tematyczna i prezentacja multimedialna opracowana przez uczniów. Włączenie rodziców we wspólne działania. Ustalenie zasad i sposobów korzystania z nowoczesnych technik.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-bezpiecznego-internetu-2021
https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/199485,Dzien-Bezpiecznego-Internetu-2021.html
Zagrożenia w sieci
Nowa galeria Zagrożenia w sieci została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Bezpiecznego Internetu, mający na celu zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo w sieci. Policjanci z Zakopanego od wielu lat realizują działania profilaktyczne w tym zakresie, skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców. W ramach programu „Zagrożenia w sieci- profilaktyka, reagowanie” realizowanego dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zorganizowany został konkurs na hasła promujące bezpieczne korzystanie z internetu. Uczniowie klasy 2 wzięli udział i wysłali hasła dotyczące zasad bezpieczeństwa w Internecie i zostali nagrodzeni upominkami.
Archiwum Aktualności