• Sport

• Obszar 5

• Zajęcia z poszerzonego programu wf
            • Program profilaktyczny „Parasol”: zajęcia sportowe, zajęcia poznawczo-historyczne (turystyczne)
            • Program profilaktyczny „Ferie bez nudy”
            • Zajęcia akrobatyki cyrkowej

W szkole odbywają się – również w soboty - zajęcia pozalekcyjne w ramach Poszerzonego Programu Wychowania Fizycznego oraz w ramach programu profilaktycznego „Parasol”.

W ramach PPWF uczniowie rozwijają swoje pasje i zainteresowania w następujących dziedzinach: zespołowe gry sportowe: piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna oraz łyżwiarstwo szybkie i kolarstwo.

Podczas zajęć poznawczo-historycznych głównym celem jest stworzenie możliwości wspólnego zaspokajania zainteresowań turystycznych, poznanie swojej małej Ojczyzny, dostrzeganie jej walorów przyrodniczo-kulturalno-historycznych, budzenie gotowości do samodzielnej aktywności ruchowej, turystycznej, oraz kształcenie umiejętności prozdrowotnych. Uczniowie zwiedzają bliższą okolicę, ale także organizowane są dalsze wyjazdy.

Co roku w szkole zorganizowane są „Ferie bez nudy”, podczas których uczniowie uczestniczą w codziennych czterogodzinnych zajęciach: plastycznych, integracyjnych, sportowych. Mają możliwość jazdy na łyżwach i na nartach, pływania w basenie. Uczniowie chodzą do kina, oglądają pokazy akrobatyki cyrkowej.

Od trzech lat w naszej szkole odbywają się zajęcia akrobatyki cyrkowej. Uczniowie biorą udział w treningach, a następnie w warsztatach, pokazach, festiwalach cyrkowych.

Sprawozdanie_poszerzony_i_parasol.pdf

Zdjęcia - Zajęcia_turystyczne i inne .pdf