• Sport

• Dzień Dziecka na sportowo
            • Sztafetowy Bieg Niepodległości
            • Promocja Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce

Co roku w szkole przygotowywane są spotkania z okazji różnych rodzinnych uroczystości. Do nich zaliczymy Dzień Mamy czy Dzień Babci i Dziadka. Podczas spotkań uczniowie nie tylko recytują wiersze, śpiewają piosenki, ale również bawią się wspólnie z gośćmi. Taniec to jedna z form ruchu, która występuje przy każdym rodzinnym spotkaniu. Różne dodatkowe zabawy miały miejsce w zorganizowanym tego roku Aktywnym Dniu Babci i Dziadka. Oprócz wspólnych tańców były konkurencje rzutów do celu, strzały na bramkę, podawanie sobie piłki lekarskiej czy wspólny bieg z woreczkiem na głowie.

Na Dzień Dziecka - jeśli pogoda na to pozwala - organizujemy festyn sportowy na boisku szkolnym. Jeśli pada deszcz – w budynku szkoły odbywają się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Od 21 lat nasza szkołą organizuje Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którym startują uczniowie różnych szkół, kluby sportowe, organizacje, zakłady pracy. W biegu uczestniczy również sztafeta uczniów z naszej szkoły, a także nauczyciele i rodzice. W tym roku w XXI Biegu sztafeta uczniów wywalczyła 3 miejsce, a sztafeta rodziców - 5.

W październiku na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem miała miejsce promocja Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014. Przed południem odbywały się zawody międzyszkolne, w których uczestnicy mieli szansę wygrać vouchery na tę imprezę sportową. 10 osobowe drużyny z naszej szkoły zajęły bardzo dobre miejsca: dziewczęta z klas IV-VI i chłopcy z klas I-III uplasowali się na pierwszych miejscach, natomiast starsi chłopcy na drugim miejscu.

Zdjęcia_do_obszaru_8 pdf