• Sport

• Obszar 1

• Zadania z obszaru 1.

Zajęcia wychowania fizycznego organizowane w ramach podstawy programowej:

• Scenariusz zabaw „Na wiejskim podwórku” - kl. 0
            • Scenariusz zajęć ruchowych i ćwiczeń w terenie - kl. I
            • Scenariusz zajęć ruchowych z piłką - kl. IIa
            • Scenariusz zajęć „Zabawy ruchowe z balonami. Ćwiczenia z omijaniem i pokonywaniem przeszkód” - kl. IIb
            • Scenariusz lekcji „Ćwiczenia bieżne - starty z różnych pozycji wyjściowych” - kl. IV

W trakcie zajęć ruchowych w oddziale przedszkolnym wykorzystano wiele przyrządów, które umożliwiły inscenizowanie zabaw na wiejskim podwórku.

W przeprowadzonych pozostałych zajęciach nauczyciele stosowali zabawy bieżne, zaspakajające potrzebę ruchu u dzieci. Zabawy organizowane były z wykorzystaniem różnych przyborów: piłek, balonów, a w terenie – z wykorzystaniem patyczków. Dzieci chętnie uczestniczyły w tego rodzaju zajęciach; sprawiały im one wiele radości i zadowolenia. W klasie czwartej ćwiczenia miały dodatkowo charakter rywalizacji i szybkiej reakcji na sygnały.

1. Scenariusz zabaw w klasie 0 -  klasa_0.pdf
            2. Scenariusz zabaw w klasie  1 - kl_I.pdf