• Sport

• Obszar 3

• Edukacja zdrowotna:

• Konspekt zajęć gimnastyki korekcyjnej – „Moja wiedza o własnym zdrowiu z elementami diagnozowania symetrii postawy ciała” - kl. Va
            • Scenariusz zajęć z edukacji zdrowotnej: „Jestem tym, co jem” - kl. IIa
            • Dzień zdrowia
            • Apel - Segregacja śmieci

W ramach edukacji zdrowotnej nauczyciel zaproponował zajęcia z gimnastyki korekcyjnej przeprowadzonej metodą Urszuli Hoppe z wykorzystaniem muzyki oraz odpowiednich przyborów tj. dużej L-ki i kijka. Cel zajęć to diagnozowanie symetrii postawy własnego ciała.

Zajęcia dotyczące zdrowego żywienia w ramach akcji „Śniadanie daje moc” przeprowadzane były już po raz drugi. Uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali tym razem naturalny sok z marchwi i jabłek oraz sporządzili pastę z białego sera, ogórka i rzodkiewki.

Uczniowie klasy I przygotowali inscenizację i zabawę rytmiczno-ruchową dotyczącą zdrowego odżywiania i zaprosili wszystkich do wspólnego propagowania zdrowego trybu życia. Przeprowadzony został konkurs dotyczący zdrowego odżywiania, w którym uczniowie mieli za zadanie rozpoznać ukryte owoce i warzywa oraz przedstawić ich grupę kolorystyczną, a następnie określić zawartość witamin. Akcja „Nie pal” prowadzona jest systematycznie w naszej szkole i dotyczy profilaktyki oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Prezentacje multimedialne pouczały o szkodliwości nałogów. Podkreślone zostały skutki czynnego i biernego palenia. Jako alternatywę zaproponowano aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz zwrócono uwagę na rolę aktywności ruchowej i jej wpływ na rozwój fizyczny i umysłowy młodego pokolenia. Uczniowie zaproponowali własne metody pożytecznego spędzania wolnego czasu, a wśród najpopularniejszych znalazły się: gra w piłkę nożna i jazda na rowerze.

„Poruszaj się w zdrowym środowisku”- to hasło przyświecało szkole nie tylko podczas apeli, ale także wycieczek i akcji „Czysta Małopolska”. Dbanie o nasze najbliższe otoczenie, segregowanie śmieci i oszczędzanie energii mają pomóc uczniom żyć zgodnie z zasadą „ruch to zdrowie”. Uczniowie z własnej inicjatywy podjęli zbiórkę zużytych baterii oraz makulatury. Dzieci wzięły udział w konkursach plastycznym, technicznym i wiedzy.

1. Scenariusz z gimnastyki korekcyjnej -  gim_kor.pdf

2. Scenariusz zajęć zdrowotnych _- scenariusz_z_edukacji_zdrowotnej.pdf