• DZIEŃ SYBIRAKA

• 16 września w 83 rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę -  w Światowy Dzień Sybiraka nasz poczet sztandarowy brał udział w uroczystościach w Starym Kościółku i na Starym Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem.

• 120. rocznica zakończenia sporu o Morskie Oko

• W Szkole Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem obchodzona była 120. rocznica zakończenia sporu o Morskie Oko. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście:Starosta Powiatu Tatrzańskiego Pan Piotr Bąk oraz Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego Pan Władysław Filar, których przywitała Dyrektor Szkoły Pani Halina Para.

Podczas prezentacji poznaliśmy ważne wydarzenia dotyczące naszego regionu i sylwetki postaci związanych z historią odzyskania Morskiego Oka. W 1889 roku właścicielem dóbr zakopiańskich, a więc i Morskiego Oka został hrabia Władysław Zamoyski. Po stronie polskiej największym obrońcą praw Galicji do Morskiego Oka był profesor Uniwersytetu Lwowskiego, historyk prawa polskiego Oswald Marian Balzer.

Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne, plakaty, pisali wiersze i piosenki, które znalazły się na wystawie. Na zakończenie wręczone zostały podziękowania za rozwijanie wiedzy historycznej i budowanie tożsamości naszej małej ojczyzny.

• Egzaminy poprawkowe

• 25 sierpnia 2022 r. (czwartek) :

- geografia godz 9:00

- fizyka godz: 10:00

- matematyka godz: 10:00

26 sierpnia 2022 r. (piatek) :

- język niemiecki godz 9:00

- chemia godz: 10:00

• Lekcje języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

• W naszej szkole w drugim półroczu odbywały się dodatkowe lekcje języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Podczas zajęć stopniowo, krok po kroku, uczniowie zapoznawali się z podstawowymi wiadomościami i umiejętnościami z zakresu języka polskiego. Nauka połączona była z praktycznym zastosowaniem podczas zabaw, scenek sytuacyjnych czy zajęć związanych z wykonywaniem codziennych czynności np. takich jak przygotowywanie posiłków. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem.

23 czerwca odbyła się ostatnia lekcja podsumowująca dotychczasową pracę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, listy od nauczyciela prowadzącego oraz upominki ufundowane przez szkołę.

Gratulujemy naszym uczniom z Ukrainy postępów w nauce i życzymy dalszych sukcesów.

Emilia Iwańska

• Kodowanie i programowanie

• Podczas zajęć uczniowie klasy 3 rozwiązywali zaszyfrowane zagadki oraz tworzyli prace wg własnych pomysłów. Warsztaty Zakodowane regiony Polski realizowane były w ramach programu Uczymy Dzieci Programować.

• Kraków-Łagiewniki

• Rodzice i dzieci z klasy 3 były na pielgrzymce, która miała miejsce po I Komunii Św. Uczestniczyliśmy we mszy św. w Sanktuarium w Łagiewnikach, a następnie byliśmy na Wawelu i przeszliśmy na Rynek Główny. Wszyscy pięknie prezentowali się w strojach góralskich.

• „Rozmawiasz Pomagasz” (Talk and Help)

• Uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 4 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Rozmawiasz Pomagasz” (Talk and Help). Jest to projekt organizowany przez Fundację Goodnetwork. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Katarzyna Bober. W ramach projektu odbyły się dwa spotkania podczas których uczniowie naszej szkoły oraz dzieci ze szkoły Joy Foundation z Pakistanu połączyły się przez internet i poznawały się nawzajem, opowiadając o sobie, swoim mieście i kraju. Była też możliwość zadawania pytań. Dowiedzieliśmy się np. że  najbardziej popularną grą w Pakistanie jest cricket oraz hokej.   Spotkania te były bardzo ciekawe, ponieważ nasze kultury są bardzo różne. Językiem komunikacji był oczywiście angielski, ale nie zabrakło góralskich tańców i przyśpiewek. Na koniec umówiliśmy się na następne spotkanie, którego tematem będzie typowe jedzenie. Już nie możemy się doczekać!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

• AZS nabór

• Zachęcamy Państwa do zainteresowania się ofertą zajęć sportowych klubu AZS Zakopane. Klub organizuje zajęcia m.in. w sekcjach: skoki narciarskie (kobiet i mężczyzn).

Zajęcia są dedykowane dla wszystkich uczniów od klasy I SP.

Na wszelkie Wasze pytania odpowiedzą trenerzy - zapraszamy do kontaktu (plakat w załączniku)

• W świecie dinozaurów

• Zajęcia realizowane w kl. 3 w ramach Ogólnopolskiego Programu Dzieci uczą rodziców dotyczyły niezwykłych czasów, gdy Ziemi panowały dinozaury. Na podstawie prezentacji Park Jurajski poznaliśmy 10 gatunków gadów, które wiele milionów lat temu dominowały na Ziemi.

• Nasze zdrowie

• Warsztaty kulinarne "Zdrowe i kolorowe śniadanie" w kl. 3 oraz plakaty "Zasady żywieniowe" z wykorzystaniem pomocy i narzędzi z programu Laboratoria Przyszłości.

• Nasze konkursy

• Uczniowie klas I, II i III oraz oddziału zerowego chętnie uczestniczą w konkursach organizowanych w naszej szkole. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.

• Matematyka w mieszkaniu

• Program Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki realizowany jest w kl. 3. Zadaniem dzieci było przygotowanie projektu pokoju oraz wykonanie makiety przestrzennej z zachowaniem wymagań związanych z funkcjonalnością i skalą.

• Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
      • 34-500 Zakopane, ul. Janosówka 15A, 15B Poland
      • 18 201 18 26
      • Poniedziałek 10.00 - 13.00 Wtorek 10.00 - 13.00 Czawartek 10.00 - 13.00 Piątek 10.00 - 13.00 Inne terminy po wcześniejszym uzgodnieniu