• CD współpracy

• W ramach ćwiczenia umiejętności współpracy, także w grupach wykonywali projekt pt: Za co kocham moją Ojczyznę?

• Owocowy zawrót głowy

• Uczniowie klasy III wraz z nauczycielem w ramach zajęć przygotowywali sałatkę owocową, dbając o umiejętność współpracy.

• Wizyta klasy 6 w muzeum biograficzno-literackim Jana Kasprowicza na Harendzie

• Uczniowie klasy 6 w ramach koła polonistycznego byli w muzeum biograficzno-literackim Jana Kasprowicza na Harendzie. Oprócz zwiedzania wysłuchali wykładu o życiu i twórczości poety.Uczniowie klasy 6 w ramach koła polonistycznego byli w muzeum biograficzno-literackim Jana Kasprowicza na Harendzie. Oprócz zwiedzania wysłuchali wykładu o życiu i twórczości poety.

• Warsztaty biblioteczne

• Klasa III brała udział w warsztatach bibliotecznych w publicznej bibliotece na Olczy.

Uczniowie wysłuchali opowieści o magii słów, próbowali wypowiadać dobre słowa o kolegach z klasy, by w ten sposób zrozumieć jak ważne jest mówienie dobrze do i o innych. Uświadomili sobie jak ranią słowa "baty". Każdy na koniec mógł wykonać magicznego ptaka.

• ZWIERZĘTA TATR –warsztaty w TPN

• Dnia 2 marca uczniowie  z klasy 2 brali  udział w warsztatach w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Tematem zajęć były Zwierzęta Tatr oraz ich tropy. W trakcie zwiedzania ekspozycji dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w lesie i na łące, a jakie - wysoko w górach. Poznali odpowiedzi na pytania, czym zwierzęta się żywią, jak spędzają zimę i czy zimowy sen niedźwiedzia jest rzeczywiście bardzo głęboki.  Podczas zajęć zdobyli wiele ciekawych informacji związanych z życiem tatrzańskich zwierząt.  Te i inne tajemnice uczestnicy zajęć poznawali wspólnie z panią Aurelią – pracownikiem TPN.

• Fascynujący świat lektur szkolnych…

• Czy omawianie lektur musi być żmudne i nudne? Oczywiście, że nie. Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zakopanem z zapałem pracują na lekcjach poświęconych omawianiu książkowych pozycji, znajdujących się na liście lektur obowiązujących na egzaminie z języka polskiego. Zadania obejmują analizę i syntezę najważniejszych informacji, motywów oraz problemów podejmowanych w treści. Dzięki temu uczniowie tworzą bazę wiadomości, z której mogą skorzystać przy redagowaniu wypowiedzi pisemnych, zwłaszcza w rozprawce i opowiadaniu twórczym. Oprócz tego problematyka lektur skłania do refleksji nad relacjami międzyludzkimi, światem uniwersalnych wartości, a także nad postawami społecznymi i patriotycznymi. Dzięki temu młodzież kształtuje własne poglądy, uczy się empatii i tolerancji oraz szacunku do siebie i drugiego człowieka.

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, a przygotwane plakaty stanowią centrum zainteresowania mniej zaangażowanych i młodszych uczniów.

Tak właśnie wygląda praca na języku polskim… Ostatnio przeczytane książki to „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego oraz „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera.

• Matematyka w architekturze

• Uczniowie klasy I uczestniczą w programie Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. Podczas warsztatów wykonali rysunek budynku szkoły i odszukiwali w nim elementy matematyczne. Realizując zadanie projektowe rozwijali umiejętność planowania, poznawali porządek, rytm, symetrię budynków w najbliższej okolicy oraz zabytków architektury w Polsce.

• Program Epsilon

• Uczniowie kl. I uczestniczyli w warsztatach podczas, których uczyli się budowania pozytywnego klimatu w grupie. Angażowali się w zadania i zabawy wpływające na współpracę i wzmacnianie poczucia przynależności do grupy. Wszyscy chętnie podejmowali wyzwania i wypowiadali się na forum oraz wykonali "klucze mocnych stron".

• Bezpiecznie na wsi

• W ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom uczniowie klasy I i IV uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem KRUS w Zakopanem. Podczas zajęć wszyscy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

• Bezpieczny Internet

• Uczniowie kl. I wzięli udział w lekcji online na żywo "Tajemniczy link i kłopotów sto" organizowanej przez Safer Internet. Poznaliśmy czym są wirusy komputerowe i jakie szkody mogą wyrządzić oraz odpowiadaliśmy na pytanie: "Dlaczego nie powinniśmy klikać w dziwne linki?".