• Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Zakopane
            • Małopolska wspiera talenty

W ramach wydarzenia “Małopolska wspiera talenty”, uczniowie naszej szkoły pochwalili się swoimi talentami. Młodzi utalentowani to:

• Katarzyna Dorula - recytacja, gra na skrzypcach,
              • Anna Bafia – malarstwo,
              • Gloria Łukaszczyk – łyżwiarstwo i rolkarstwo,
              • Magdalena Łukaszczyk- gra na skrzypcach,
            • W świecie teatru

Uczniowie klas II i III uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" w Kinie Sokół w Zakopanem. To opowieść o brytyjskim lekarzu, doktorze Johnie Dolittle, który odkrywa, że potrafi rozmawiać ze zwierzętami i pomaga im w różnych problemach. Na wycieczkę pojechaliśmy komunikacją miejską.

• Nasze rośliny

Uczniowie klasy II podczas zajęć rozwijających uczestniczą w programie Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. Podczas warsztatów ogrodniczych zasiali kwiaty i warzywa na rabatce oraz obserwowali pogodę i zapisywali swoje spostrzeżenia. Ustalali różnice i zależności. Sprawdzali, czy w prognozowaniu pogody matematyka się przydaje.

• Lekcje DBI

Uczniowie klas II i III uczestniczyli w lekcjach online Sieciaki – poznaj bezpieczny internet oraz Sieciaki - internet bez przesady!. Podczas zajęć dzieci poznały drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu, a także na jakie zagrożenia w sieci należy uważać. Zajęcia poświęcono problemowi nadużywania ekranów. Prezentowano Sieciakowe Zasady Ekranowe i zasady dbania o cyfrową higienę i umiar w korzystaniu z sieci.

• Spotkanie z ratownikami

6 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z ratownikami. W trakcie spotkania z uczniami Panowie Damian i Bartek ratownicy z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca , przekazali cenne wskazówki jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku. Dzieci utrwaliły numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać pomoc. Nasi uczniowie zostali zapoznani z czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja).

• Więcej artykułów znajdziesz w KRONICE

Piątek 26.04.2024