• Sport

• Obszar 9

• Zajęcia na placu zabaw
            • Akcja sprzątanie gór
            • Zabawy karnawałowe, andrzejkowe i inne tańce

Na facebooku zamieszczono informacje w dniu 16.01, 28.02, 28.03.

Od tego roku przy szkole mamy piękny duży plac zabaw z programu „Radosna szkoła”. Młodsi uczniowie z często korzystają z atrakcji znajdujących się na nim.

Uczniowie szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania gór organizowanej przez Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Grupa miała za zadanie zebrać śmieci wędrując do Doliny Strążyskiej. Przed rozpoczęciem sprzątania pracownik TPN przekazał uczestnikom koszulki z logo akcji oraz rękawice ochronne i worki na śmieci. W trakcie  wędrówki uczniowie podziwiali piękne krajobrazy oraz odwiedzili leczącego się w leśniczówce myszołowa. Dodatkowym atutem udanego dnia „w ruchu” była sprzyjająca pogoda. Należy dodać, że zajęcia w TPN odbywają się cykliczne, a ostatnio miały miejsce warsztaty bentologiczne.

Tańczyć lubi prawie każdy, w związku z tym uczniowie chętnie przychodzą na zabawy andrzejkowe, czy karnawałowe. W trakcie rodzinnych spotkań w szkole dzieci zapraszają do tańca swoich gości. Chętnie występują tańcząc podczas montaży słowno-muzycznych. Ok. 50 uczniów jest członkami zespołu góralskiego Mały Giewont, który uświetnia swymi tańcami różne uroczystości regionalne – także w szkole. Dzieci włączają się do tanecznej zabawy podczas występów tancerzy, jak na przykład w trakcie popisu uczniów z Jekaterynburga w Rosji, którzy odwiedzili w tym roku naszą szkołę.

Zdjęcia do - obszaru_9.pdf