• Sport

• Obszar 2

• Alternatywne zajęcia wychowania fizycznego:

• Konspekt lekcji: „Doskonalenie kraulowych ruchów nóg w położeniu na piersiach i grzbiecie” - kl. IV
            • Konspekt lekcji: „Łyżwy”
            • Konspekt lekcji: „Palant”

Nauka pływania w klasie czwartej nie zaspakaja jedynie celów sportowych, ale również cele rekreacyjne, zdrowotne czy higieniczne. Uczniowie poza tym, że mają możliwość zapoznania się z podstawowymi technikami pływania, mogą również skorzystać z zasobów Aquaparku tj. zjeżdżalni, jacuzzi czy innych atrakcji.

W czasie zimy nasi uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach na lodowisku. Uczą się jazdy na łyżwach krótkich - figurowych. Chętnie biorą udział w zawodach ligi łyżwiarskiej. Niektórzy zapisują się do klubów jazdy szybkiej na lodzie.

Gdy tylko pogoda umożliwiła organizowanie zajęć wychowania fizycznego na boisku szkolnym, nauczyciel zaproponował uczniom klas starszych nauczenie ich gry w palanta. Przedstawił zasady jej i dla uczniów zaczęła się nowa „przygoda ze sportem”. Palant to gra, która bardzo się uczniom spodobała, lubią w nią grać na lekcjach wf.

1. Scenariusz z zajęć na basenie  -  basen.pdf

2. Scenariusz zajęć z palanta - SCENARIUSZ__ZAJEC_wf_palant.pdf