• Bieg Niepodległości

• XVIII (2010)

10 listopada 2010 roku odbył się  XVIII Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 i Gimnazjum nr 3 oraz Wydział Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopane.

Tradycyjnie wydarzeniu temu towarzyszyła niezwykła atmosfera, duch zdrowej rywalizacji i wielkie emocje. W tym roku uczestnikom sprzyjała także pogoda.  Bieg rozpoczął się o godzinie 10.30 w Parku Miejskim przy TCKiS Jutrzenka. Uczestnicy pokonali trasę, która przebiegała ul. Józefa Piłsudskiego, ul. Bronisława Czecha, Drogą do Kuźnic, ul. Mieczysława Karłowicza, przez Bystre, Drogą do Olczy aż do mety znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 3 na Olczy. W Biegu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i sportowych, a także osoby należące do klubów sportowych i reprezentanci zakładów pracy, organizacji istowrzyszeń. Łącznie wystartowały 32 sztafety. Po zawodach wszyscy uczestnicy Biegu, trenerzy, opiekunowie i przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek – tradycyjnie były to parówki. Po wspólnym poczęstunku nastąpiło uroczyste podsumowanie i zakończenie XVIII Sztafetowego Biegu Niepodległościowego, podczas którego odbył się krótki występ słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas: II a, V, VI i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4: Marię Kalinowską, Agnieszkę Łukaszczyk oraz ks. Szczepana Szpotona. . Po programie artystycznym głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Jolanta Iwanicka oraz Dyrektor Gimnazjum nr 3 Agnieszka Salnikow. Następnie Czesław Fluder- członek Komisji Młodzieżowej i Nadziei Olimpijskich Polskiego Komitetu Olimpijskiego wspomniał osoby związane z organizacją Biegu Niepodległości 18 lat temu oraz wręczył honorowe srebrne odznaki Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Jolancie Iwanickiej, Agnieszce Salnikow, Wiesławowi Lenardowi, Wioletcie Dobrowolskiej za pracę z młodzieżą Sprawni Inaczej oraz Wojciechowi Zawile za pracę z młodzieżą Słowacja-Polska. Złotą odznakę otrzymał Pan Jan Ustupski. Potem nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje uczniów pod tablicą pamiątkową i wręczenie pucharów oraz dyplomów.

Akcentem sportowym, wysiłkiem fizycznym i wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych uczczono 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w XVIII Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także trenerom, nauczycielom wf, którzy przygotowali uczestników do biegu. Dziękujemy również przybyłym gościom za udział w tym niecodziennym wydarzeniu.  Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych sztafetach.

WYNIKI - XVIII  BIEGU  NIEPODLEGŁOŚCI 10 listopada 2010 r.

Szkoły podstawowe

1.      SP Kościelisko                      25,46.3

2.      SP nr 1 Zakopane                27,51.9

3.      SP nr 9 Zakopane                27,52.1