• Bieg Niepodległości

• XX (2012)

XX Sztafetowy Bieg Niepodległości

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Tradycyjnym akcentem sportowym Olcza uczciła 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek, 9 listopada 2012 r. odbył się jubileuszowy XX Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4, Gimnazjum nr 3 oraz Wydział Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopane.

Imprezie sportowej towarzyszy zawsze radosna atmosfera, duch zdrowej rywalizacji i ogromne emocje. Z tej okazji, że tegoroczny bieg jest jubileuszowy – uświetniła go Orkiestra Dęta z Tenczyna – od lat zaprzyjaźniona z olczańską szkołą.

O godzinie 10.30 przy oczku wodnym w pobliżu ul.J.Piłsudskiego miał miejsce wspólny start 31 sztafet. Uczestnicy pokonali trasę przebiegającą ulicami: Józefa Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Mieczysława Karłowicza, Droga na Bystre, Droga do Olczy aż do mety znajdującej się przy szkole i gimnazjum na Olczy. W Biegu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także biegacze z klubów sportowych, zakładów pracy, organizacji i stowarzyszeń.

Po zawodach wszyscy uczestnicy Biegu, trenerzy, opiekunowie i przybyli goście zostali zaproszeni na gorący poczęstunek.

Uroczystemu podsumowaniu imprezy i ogłaszaniu wyników towarzyszyły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego Majus powadzonego przez Małgorzatę Lasiak i Orkiestry Dętej z Tenczyna z kapelmistrzem Andrzejem Stojewskim.

Delegacje uczniów SP 4, SP 1, Gimnazjum nr 3, Urzędu i Rady Miasta Zakopane złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą J.Piłsudskiemu.

Zwycięzcy odbierali puchary i dyplomy z rąk burmistrza Mariusza Koperskiego, proboszcza ks. Jerzego Grzyba, wizytator MKO Marii Zielińskiej, radnych: Marka Trzaskosia i Janusza Świerka.

Jolanta Iwanicka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 i Agnieszka Salnikow - dyrektor Gimnazjum nr 3 dziękują wszystkim zawodnikom, a także trenerom, nauczycielom wf i sędziom sportowym. Szczególne podziękowania skierowane są do służb porządkowych: Policji, Straży Miejskiej i OSP Olcza oraz do sponsorów imprezy.

Do zobaczenia za rok – na XXI Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego!

XX  BIEGU  NIEPODLEGŁOŚCI

1. ZSMS – zespół I                                                23,14.1
          2. ZSMS – zespół III                                              24,05.5
          3. ZSMS – zespół II                                               24,34.1