• Bieg Niepodległości

• XIX (2011)

• Akcentem sportowym Olcza uczciła 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 listopada 2011 r. odbył się XIX Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4, Gimnazjum nr 3 oraz Wydział Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopane.

Tradycyjnie wydarzeniu temu towarzyszyła niezwykła atmosfera, duch zdrowej rywalizacji i ogromne emocje. W tym roku uczestnikom sprzyjała także pogoda. Bieg rozpoczął się wspólnym startem sztafet o godzinie 10.30 w Parku Miejskim im. J.Piłsudskiego przy TCKiS Jutrzenka. Uczestnicy pokonali trasę przebiegającą ulicami: Józefa Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Mieczysława Karłowicza, Droga na Bystre, Droga do Olczy aż do mety znajdującej się przy szkole i gimnazjum na Olczy. W Biegu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także sztafety klubów sportowych, zakładów pracy, organizacji i stowarzyszeń. Łącznie wystartowały 34 sztafety.

Po zawodach wszyscy uczestnicy Biegu, trenerzy, opiekunowie i przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek – tradycyjne parówki.

Uroczystemu podsumowaniu imprezy i ogłaszaniu wyników towarzyszyły pieśni patriotyczne i elementy poezji śpiewanej z nowego, nastrojowego repertuaru nawiązującego do czasów wojny i listopada 1918 r. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Lasiak.

Delegacje uczniów SP 4, SP 1 i Rady Miasta Zakopane złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą J.Piłsudskiemu.

Wręczanie pucharów oraz dyplomów odbyło się – jak co roku - przy dźwiękach radosnego utworu „We are the champions”. Zwycięzcy odbierali trofea z rąk burmistrza Mariusza Koperskiego, naczelnik Zofii Kiełpińskiej, wizytator Alicji Sienkowiec, komendanta Wiesława Lenarda, radnego Leszka Doruli i Czesława Fludera – współpomysłodawcy Biegu.

Jolanta Iwanicka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 i Agnieszka Salnikow - dyrektor Gimnazjum nr 3 dziękują wszystkim zawodnikom, a także trenerom, nauczycielom wf i sędziom sportowym. Szczególne podziękowania skierowane są do służb porządkowych: Policji, Straży Miejskiej i OSP Olcza oraz do sponsorów imprezy.

WYNIKI XIX  BIEGU  NIEPODLEGŁOŚCI  10 listopada 2011 r.

Szkoły podstawowe

1.     SP Kościelisko                                                                      26,07.0

2.     SP Dzianisz                                                                           27,21.1

3.     SP nr 2 Zakopane                                                                  28,00.3