• Bieg Niepodległości

• XXII (2014)

• W piątek - 7 listopada 2014 r. - odbył się XXII Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4, Gimnazjum Nr 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem.

W biegu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele klubów sportowych  i zakładów pracy - łącznie 28 sztafet. W tym roku uczestnikom pogoda sprzyjała, mimo wcześniejszej niekorzystnej prognozy. Bieg rozpoczął się wspólnym startem sztafet o godzinie 10.30 w Parku Miejskim im. J.Piłsudskiego przy TCKiS Jutrzenka. Uczestnicy pokonali trasę przebiegającą ulicami: Józefa Piłsudskiego, Kornela Makuszyńskiego, Stefana Żeromskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Mieczysława Karłowicza, Droga na Bystre, Droga do Olczy aż do mety znajdującej się przy szkole podstawowej i gimnazjum na Olczy. Na zawodników czekał tradycyjny poczęstunek – parówki, bułki i herbata. O godzinie 12.00 w szkolnej sali gimnastycznej odbyła się akademia z inscenizacją z flagami do słów pieśni „Dokąd idziesz Polsko?” w wykonaniu uczniów klas I oraz wiązanką pieśni patriotycznych zespołu Majus pod kierunkiem Małgorzaty Lasiak.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: proboszcz ks. Jerzy Grzyb, burmistrzowie: Janusz Majcher i Mariusz Koperski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Leszek Dorula, radni, naczelnik Zofia Kiełpińska z pracownikami Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu, dyrektorzy szkół oraz Czesław Fluder – inicjator pierwszego biegu sprzed ponad dwudziestu lat.

Na zakończenie wszystkie sztafety otrzymały dyplomy, a najlepsze trzy w każdej z pięciu kategorii – okazałe puchary.

Delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą patronowi szkoły – Józefowi Piłsudskiemu.

Organizatorzy XXII Biegu: dyrektor SP nr 4 Jolanta Iwanicka, dyrektor Gimnazjum nr 3 Agnieszka Salnikow i dyrektor MOSiR Leszek Behounek serdecznie dziękują za udział wszystkim zawodnikom, trenerom, nauczycielom wf i sędziom sportowym. Wyrazy wdzięczności za zabezpieczenie trasy skierowane są do służb porządkowych: Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, OSP Olcza i Agencji Ochrony Kuguar-Security. Podziękowania należą się także sponsorom: Janowi Glucowi - Piekarnia Domino, Markowi Florczakowi - Zakład Produkcji Mięsno-Wędliniarskiej w Niedźwiedziu, Andrzejowi Skupniowi – Brutal Market Olcza. Za radosne kibicowanie należą się gorące brawa dzieciom z Przedszkola nr 9 przy ul. Sabały.

Do zobaczenia w przyszłym roku na XXIII Sztafetowym Biegu Niepodległości!

WYNIKI XXII  BIEGU  NIEPODLEGŁOŚCI  7 listopada 2014 r.

pobierz tutaj - WYNIKI_XXII.pdf