Witamy

 • Rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki
  05.11.2018

  W niedzielę 28 października młodzież naszej szkoły zaprezentowała w kościele parafialnym montaż słowno-muzyczny poświęcony błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce. Recytatorkami były uczennice ostatniej w naszej szkole klasy gimnazjalnej oraz uczniowie klasy ósmej. Za część muzyczną odpowiadał szkolny zespół Majus. Występ poprzedził pokaz slajdów, przedstawiających sylwetkę błogosławionego, jego działalność duszpasterską oraz fakty dotyczące zabójstwa i pogrzebu. Wszyscy obecni mogli także zobaczyć zdjęcia z wizyty delegacji naszej szkoły w Warszawie i w domu rodzinnym księdza Jerzego, która miała miejsce w roku 2011. Pani wicedyrektor Agnieszka Salnikow przypomniała także parafianom o znaczeniu tego patrona dla społeczności szkoły oraz o historii związanej z nadaniem imienia bł. Jerzego Popiełuszki nieistniejącemu już dziś formalnie gimnazjum. Wyeksponowany został gimnazjalny sztandar i portrety ks. Jerzego, które niegdyś ozdabiały korytarz szkoły. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem treści występu jak też ekspresji i zaangażowania młodzieży. Niektórych – jak pana dyrektora Władysława Filara i ks. proboszcza Jerzego Grzyba skłoniły one do osobistych refleksji i wspomnień. Patron gimnazjum nie został zapomniany wraz z połączeniem szkół i także w Szkole Podstawowej doczekał się już godnego upamiętnienia. Przypomniany w spektaklu bohater pozostanie na zawsze jako wzór kolejnych pokoleń uczniów naszej szkoły.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

 • Wzorowy czytelnik
  05.11.2018

  Tekst wkrótce.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wzorowy czytelnik.

 • Pasowanie na czytelnika
  04.11.2018

   

  W ramach działań biblioteki szkolnej w Międzynarodowym Miesiącu bibliotek Szkolnych w naszej szkole miało miejsce pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Pan Dyrektor wręczył pamiątkowe dyplomy i zachęcał do codziennego czytania w domu wspólnie z rodzicami. Natomiast uczniowie, którzy wykazali się systematycznym czytaniem zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wszystkich w dalszym ciągu zachęcamy do rozwijania pasji czytelniczych.

  WIĘCEJ

 • Jesienne stworki
  04.11.2018

  Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie na wykonanie ludzików i innych ciekawych stworków z darów jesieni: warzyw i leśnych darów, liści, szyszek, kasztanów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

  WIĘCEJ

 • XXVI Bieg Niepodległości
  30.10.2018

  Zaproszenie na XXVI Bieg Niepodległości dostępny tutaj lub w Zakładce Bieg Niepodległości

 • Apel upamiętniający męczeńską śmierć Bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  21.10.2018
  W dniu 19 października w naszej szkole, uczciliśmy pamięć o męczeńskiej smierci Błogosławionego księdza Jerzego Popieluszki. Młodzież opowiedziala kilka świadectw z życia Błogosławiogo, wygłosila piękne i wzruszające wiersze. Zespoł "Majus" zaśpiewał przepiękne pieśni opowiadające historię ks. Jerzego.Program zakończył sie wspólnym odśpiewaniem hymnu.
   

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Apel upamiętniający męczeńską śmierć Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 • Festiwal Papieski-Biały Dunajec
  20.10.2018

  Festiwal Papieski Biały Dunajec

  Uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie plastycznym "Promieniowanie ojcostwem" i zdobyli dwie nagrody oraz dwa wyróżnienia. Wręczenie dyplomów miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Gratulujemy! Fotorelację można zobaczyć:

  http://www.gbpbialydunajec.pl/imprezy/festiwale-papieskie/737-wyniki-xxv-festiwalu-papieskiego-konkurs-plastyczny.html

  http://www.gbpbialydunajec.pl/imprezy/festiwale-papieskie/739-fotorelacja-z-xxv-festiwalu-papieskiego-.html 

  Zdjęcia dodano do galerii Festiwal Papieski-Biały Dunajec.

 • 16 października - Dzień Papieski

  16 października - Dzień Papieski
  17.10.2018

  Dzień 16 października  1978 r. bardzo głęboko wpisał się w serca wszystkich Polaków.  Dzisiaj to jest już 40 lat, jak   głową  Kościoła Katolickiego został kardynał  Karol Wojtyła jako papież Jan Paweł II. Można powiedzieć Człowiek, który zmienił bieg historii, nadał jej personalistyczny sens, CZŁOWIEK, który postawił Boga na pierwszym miejscu po to aby wszystko miało swoje miejsce. Papież Jan Paweł II doświadczając i odczuwając miłość, radość, pokój a także ze strony innych nienawiść, ból, niesprawiedliwość, całemu światu przekazuje MIŁOSIERDZIE BOGA  OJCA i pragnie być bratem dla drugiego człowieka.

  Dzisiejszy dzień 16 października 2018 r. czterdziesta rocznica rozpoczęcia pontyfikatu przez papieża Jana Pawła II, to nie tylko  dzień uczczenia tego Wielkiego Polaka, ale okazja przybliżenia dzieciom Jego nauczania. W szkole daliśmy temu wyraz poprzez prezentację, konkurs, śpiew, strój – co można zobaczyć na zdjęciach, a także Różańce, które wykonały dzieci wraz z rodzicami biorąc udział w konkursie „Mój Różaniec".

   

  Fotogaleria

 • Niepełnosprawność -już wiem

  Niepełnosprawność -już wiem

  Niepełnosprawność -już wiem

  Uczniowie klasy III SP i III Gimnazjum wzięli udział w projekcie "Niepełnosprawność - już wiem". Jest on realizowany w ramach kampanii społecznej „Mr. Blup – Nie oceniaj, poznaj by zrozumieć”.

  Głównym założeniem przedsięwzięcia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży zagadnienia niepełnosprawności podczas szkoleń w formie warsztatowej. 

  W części praktycznej uczniowie wcielali się w osobę z niepełnosprawnością i próbowali swoich sił w poruszaniu na wózku inwalidzkim. Dzieci po ukończeniu projektu otrzymały pamiątkowe certyfikaty, smycze okolicznościowe oraz „Prawo jazdy Mr Blupa kategorii W – wózek inwalidzki”. 

  Fotogaleria

 • Kurierzy Tatrzańscy-farbą i kredką

  Kurierzy Tatrzańscy-farbą i kredką

  Kurierzy Tatrzańscy-farbą i kredką

  Uczniowie klasy 3 wzięli udział w konkursie plastycznym "Kurierzy Tatrzańscy-farbą i kredką" i odebrali nagrody podczas  wernisażu wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej o/dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Zajęli pierwsze, drugie, trzecie miejsca i 5 wyróżnień. Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę, Starostę Tatrzańskego Piotra Bąka, Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem. Gratulujemy! Więcej zdjęć można zobaczyć na: https://www.watra.pl/zakopane/kultura/2018/10/18/kurierzy-tatrzanscy-farba-i-kredka 

  Fotogaleria

 • Antymina
  18.10.2018

  W dniu 16 października 2018 r. od godziny 8:00 przez 90 minut uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem mieli możliwość uczestniczyć w niesamowitym programie profilaktycznym ,, Antymina-  nie daj się wysterować na minę”. Program był bardzo dobrze przygotowywany. To nie  to same suche pogawędki, lecz szczere , prawdziwe wyznania prowadzących o  życiu prywatnym, o doświadczeniu, problemach oraz druzgocących konsekwencjach wyborów, których dokonywali, a które sprawiły, że życie stało się  pułapką i drogą  do zaprzepaszczenia siebie. Program to nie tylko opowieści, to także piękna młodzieżowa muzyka, która w magiczny i intensywny sposób przenika do młodego człowieka. Zarówno muzyka jak i część profilaktyczna tworzą spójną całość, jedno uzupełnia drugie, co jest także godne polecenia. Młodzież modeluje zachowania nie zawsze dokonując właściwych wyborów, czasem przykład prawdziwej historii staje się lepszym przekazem niż nie jeden film czy  książka. Program Antymina oferuje wszystko w jednym. Uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni. Gorąco  polecamy i mamy nadzieję na więcej.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Antymina.

 • Dzień Nauczyciela
  16.10.2018

  Dnia 12 października 2018 r. uczniowie III klasy Gimnazjum z pomocą wychowawcy  mgr Katarzyny Kubickiej  przygotowali akademie z  okazji DEN.
                Akademia podzielona została na dwie część: pierwsza- to oczywiście część oficjalna poświęcona uczczeniu DEN dla  wszystkich pracowników pedagogicznych, ale również tych dzięki, którym szkoła funkcjonuje tj. administracja, kuchnia itp., To piękne wiersze uznania za trud i wychowanie młodego pokolenia. To szacunek dla wiedzy, troski i serce oddania. To wiersze, które w sposób, choć poetycki oddają to wszystko, co uczniowie chcieli by  powiedzieć, ale nie zawsze potrafią.

  Druga część to natomiast część mniej oficjalna. To nominacje 2018/2019 w różnych kategoriach. Uczniowie nagrodzili swoja kadrę i wszystkich pracowników. Nominacje to 10 kategorii od najbardziej lubiany nauczyciel , wyrozumiały czy uśmiechnięty  do straszaka szkoły. Uczniowie żartobliwie zorganizowali czerwony dywan ,by choć prze chwilę pokazać własnym nauczycielom, że są dla nich jak gwiazdy Hollywood. Wszystkich nominowanych nagrodzono dyplomami.  Dzień ten minął w bardzo przyjemnej atmosferze . Jak zawsze uczniowie spisali się na medal, a  i nauczyciele i inni pracownicy czuli się wyjątkowo. W tym dniu również rodzice i dawni uczniowie nie zawiedli i jak zwykle  wsparli szkołę nieocenioną pomocą. Rodzice, byli uczniowie w osobie Tomasza Galicy, Kamila Kukuca,  Macieja Pęksy oraz Sławomira Kukuca pięknie i regionalnie zaśpiewali sto lat dla każdej z osób pracujących
  w naszej szkole.   

  Dzień 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela. Ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. W tym dniu świętują zarówno nauczyciele, jak i wszyscy pracownicy oświaty.

  Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy życzenia:


  W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym,

  w dniu święta wszystkich nauczycieli,

  chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:

  dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,

  sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

 • Spotkanie w klasach młodszych z policjantem

  Spotkanie w klasach młodszych z policjantem
  14.10.2018

  Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z polcjantem. Policja przypomniała o zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Akcja była prowadzona między innymi w ramach ,,Odblaskowej szkoły''. 

  Fotogaleria

 • Badanie sprawności fizycznej
  14.10.2018

  Klasy I, II, i III tak jak poprzedniego roku przystapily do badań sprawnosci fizycznej.  Badania wykonywali specjalisci i studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Badania dotyczyły, wytrzymalosci, siły, gibkosci, koncentracji, równowagi, gestosci kosci i wiele innych parametrów. 

  Więcej

 • Malarstwo na szkle w Czerwonym Dworze
  12.10.2018
  Malarstwo na szkle w Czerwonym Dworze
   
  W ramach Popularyzacji zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego uczniowie klasy 3 brali udział w warsztatach sztuki i rękodzieła podhalańskiego podczas, których poznawali tajniki malarstwa na szkle prowadzone przez Panią Bożenę Doleżuchowicz-Mickiewicz. W Czerwonym Dworze oglądaliśmy wystawy malarstwa na szkle, plakatów Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, ciupag festiwalowych i góralskich szali, po których oprowadziła nas Pani Maria Frączysta. 
 • Bliżej Tatr
  12.10.2018
  Bliżej Tatr
   
  Uczniowie klasy 3 wzięli udział w zajęciach na temat "Drzewa  w tatrzańskim lesie" podczas, których poznawali rodzaje drzew, ich liście i owoce. Wszyscy wykonywali polecenia i uczestniczyli w konkursie wiedzy dotyczącej drzew liściastych. Następnie rozwiązywali zagadki i zadania w sali odkrywców.
 • Dzień Głośnego Czytania
  12.10.2018
  Dzień Głośnego Czytania
   
  Dnia 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach zajęć bibliotecznych został przygotowany apel. Uczniowie klasy 3 wskazali propozycje zachęcające do czytania. Pan dyrektor przeczytał fragment "Gangu słodziaków", a przedstawiciele poszczególnych klas otrzymali książeczki do kącików czytelniczych, aby codziennie czytać. Każdemu dziecku zostały wręczone naklejki do codziennego wklejania po przeczytaniu wspólnie z rodzicami lub samodzielnie w domu. 
 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  08.09.2018

  3 września z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się uroczysta akademia. Po dwóch miesiącach beztroskich wakacji wracamy do szkoły. W tym bardzo uroczystym dniu Pan Dyrektor Władysław Filar przywitał całą społeczność szkoły oraz zaproszonych gości. W miłej atmosferze rozpoczynamy ten rok szkolny, który na pewno będzie obfitować w sukcesy naszych uczniów oraz ciekawe wydarzenia. Oficialnym gościem był zastępca burmistrza p. Agnieszka Nowak Gąsienica.

  Z powodu remontu budynku szkoły uroczystość odbyła się w Sankturium Objawienia Cudownego Medalika.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego.

 • Informacja

  Informacja
  01.09.2018

  Informujemy, że obiady  zaczynają się w szkole podstawowej od 10 września 2018 r. (poniedziałek)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  34-500 Zakopane, ul. Janosówka 15A, 15B
 • tel/fax 18 201 18 26

Galeria zdjęć