Witamy

 • 14.06.2018

  Klasa 1 naszej szkoły odwiedziła Papugarnię na Bystrem. Oto ich fotorelacja: Wycieczka klasy I do papugarni.

 • 04.06.2018

  1 czerwca jak tradycyjnie zorganizowano Dzień Dziecka w mieście pod hasłem: Rycerski Dzień Dziecka . Dzień poprowadziło Bractwo Rycerskie św. Jadwigi Królowej Polski z Nowego Targu. Były na niej walki rycerskie, pokazy tańców dworskich, pokazy łucznice, warsztaty garncarskie oraz mennica. Przez cały czas odbywały się zabawy sprawnościowe: przeciąganie liny, bieg w strzemiączku, rzut wiklinową obręczą do celu, czy rycerska ciuciubabka, ratownicy TOPR przygotowali profesjonalną ściankę wspinaczkową, a Szkoła Mistrzostwa Sportowego zorganizujowała stanowiska strzelnicze z bronią pneumatyczną. Ponadto były koncerty, występy taneczne, malowanie twarzy i pyszne przekąski.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Rycerski Dzień Dziecka.

 • 04.06.2018

  W dniach 29 i 30 maja 2018 odbył się w Zakopanem VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. W uroczystej inauguracji wzięli udział przedstawiciele wojska, władz samorządowych z burmistrzem Leszkiem Dorulą i starostą tatrzańskim Piotrem Bąkiem oraz Małopolskim Kurator Oświaty Barbarą Nowak. We wtorek na Placu Niepodległości w Zakopanem zaprezentowały się najlepiej wyszkolone klasy mundurowe z całej Polski. 30 maja zorganizowano pokaz musztry pododdziału Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i występ orkiestry wojskowej.

  źródło i więcej zdjęć:  https://www.watra.pl/wiadomosci/2018/05/31/vi-ogolnopolski-przeglad-musztry-klas-mundurowych

  Zdjęcia zostały dodane do galerii VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych.

 • 04.06.2018

  Dnia 31 maja 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zorganizowała 13 Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza. Z naszej szkoły wzięli uczniowie klas VI pod opieką pani Pauliny Zwijacz, w ostateczności nasza szkoła zajęła V miejsce w kategorii szkół podstawowych.

  Zdjęcie jest w galerii: Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza w 100 lecie odzyskania niepodległości..

 • 31.05.2018

  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu “Małopolska w zdrowej atmosferze – Biegiem po czyste powietrze” którego celem jest promocja aktywności na świeżym powietrzu wśród mieszkańców Małopolski.

  Bieg organizowany jest w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” i jako element II. Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE i EKOSUCHA BESKIDZKA.

  Miejsce:

  Bieg odbędzie się 3 czerwca 2018 r. (niedziela) w godzinach 11:30-12:10 w Zakopanem na terenie Wielkiej Krokwi Stanisława Marusarza przy ul. Bronisława Czecha 1.

  Szczegółowe informacje i źródło:

  Szczegóły: Biegiem po czyste powietrze: Zakopane.

 • 28.05.2018

  Małopolski Kurator Oświaty, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Starosta Tatrzański, Burmistrz Miasta Zakopane zapraszają na VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych, który odbędzie w dniach 29 i 30 maja 2018 na płycie Placu Niepodległości w Zakopanem.

  Celem Przeglądu jest kształtowanie u młodzieży miłości do Ojczyzny, postawy szacunku wobec symboli i barw narodowych, przybliżanie chlubnych tradycji Wojska Polskiego jak również promowanie zawodów związanych z pracą w służbach mundurowych.

  W bieżącym roku, w związku z przypadającą 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, szlachetna rywalizacja młodzieży w trzech konkurencjach: musztry Sił Zbrojnych RP, musztry paradnej oraz piosenki marszowej, nabiera szczególnego znaczenia. Pozwoli bowiem sięgnąć do kart historii i przypomnieć zasługi różnych formacji Wojska Polskiego, walczących w obronie wartości Bóg, Honor, Ojczyzna, bliskich sercu każdego Polaka.

   

  PROGRAM

   

  29 maja 2018 r. (wtorek)

  10.00 - 11.00

  • zbiórka i przemarsz uczestników pod Pomnik Grunwaldzki na Plac Niepodległości
  • złożenie meldunku o gotowości do uroczystości
  • podniesienie flagi państwowej RP na maszt, hymn państwowy
  • złożenie kwiatów pod pomnikiem
  • przywitanie gości i uczestników
  • otwarcie Przeglądu (płyta Placu Niepodległości)
  • program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem i Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem

   

  11.00 - 15.30

  • prezentacja programu obowiązkowego przez drużyny

   

  16.00 – 18.00

  • koncert orkiestry wojskowej (płyta Placu Niepodległości)

   

  30 maja 2018 r. (środa)

  9.00 - 10.00

  • Msza Święta – Kościół Najświętszej Rodziny w Zakopanem, ul. Krupówki 1a

   

  10.00 - 14.30

  • przemarsz drużyn przez ul. Krupówki na Plac Niepodległości
  • rozpoczęcie drugiego dnia Przeglądu
  • prezentacja programu dowolnego i pieśni marszowej
  • pokaz musztry pododdziału Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego
  • występ orkiestry wojskowej

   

  14.30

  • podsumowanie Przeglądu, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, dyplomów
  • defilada drużyn

   

  /źródło i Szczegółowe informacje/

 • 28.05.2018

  Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie na Plakat związany ze 100 - leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do zaprezentowania własnej twórczości, a także do rozpoczęcia przygody z historią naszej Ojczyzny, również sztuką tworzenia plakatu.

   

   

  Szczegłowe informacje

  Regulamin_konkursu_na_plakat.docx

  Zgoda_opiekuna.docx

 • 25.05.2018

  1 czerwca 2018
  Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego / Plac Niepodległości

   

  Rok 2018 jest dla Polski i Zakopanego rokiem wyjątkowym, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na obchody najważniejszego dziecięcego święta iście po rycersku! Honor, odwaga, prawość, lojalność, sprawność fizyczna to cechy charakteryzujące bohaterów, którzy o polską wolność walczyli na przestrzeni lat naszej burzliwej historii. Żyjąc w czasach pokoju i dobrobytu czasem zapominamy o podstawowych wartościach, które powinny cechować każdego człowieka, niezależnie od jego wieku. Staropolskie powiedzenie czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci jest wiecznie aktualne, dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieci oraz całe rodziny na spotkanie ze współczesnymi Rycerzami i wspólnego świętowania Rycerskiego Dnia Dziecka w Zakopanem. Obiecujemy niezapomniane przeżycia i atrakcje!

   

  Rycerski_Dzien_Dziecka_-_szczegolowe_informacje.pdf

  Rycerski_Dzien_Dziecka_-_program.pdf

   

 • 23.05.2018

  Uczniowie na zajęciach poznawali tajniki rzemiosła. Podczas spotkania z panem Andrzejem Dańko sprawdzili swoją wiedzę na temat stroju góralskiego, jego początków, wzorów, nazewnictwa i wyglądu w różnych okresach. Mieliśmy możliwość oglądania sposobów wyszycia na cuchach i portkach. Została zaprezentowana również budowa i gra na instrumentach pasterskich. 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z p. Andrzejem Dańko.

 • 23.05.2018

  Podczas apelu zostały wręczone nagrody wszystkim uczestnikom konkursu talentów. Laureaci mieli do pokonania kilka etapów, a następnie wystąpili podczas Festynu sportowo-rekreacyjnego. W przeglądzie zaprezentowane były tańce, śpiew i gra na instrumentach. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mam talent.

 • 23.05.2018
  Na zajęciach w klasie II gimnazjum poznawaliśmy tajniki wyrobu oscypków. Zaproszone panie Maria Szarek i Katarzyna Skupień zaprezentowały etapy powstawania oscypków. Każdy uczeń spróbował samodzielnie uformować w formie oscypek. Zdobienie odciskane jest w rozszczepialnej drewnianej foremce, tzw. „oscypiorce”. Najlepszą częścią  zajęć było spróbowanie zyntycy, bryndzy i pysznego oscypka. 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uczymy się robić oscypki.

 • 21.05.2018

  11maja dwie uczennice Martyna Galica i Paulina Toczek wziely udzial w I Konkursie Piosenki Patriotycznej w Rabce. Dziewczynki zaprezentowaly się pięknie, ale tym razem nie udalo się zdobyc miejsca na podium. Warto było jednak zdobyc cenne doświadczenie sceniczne, poznac się wzajemnie z innymi uczestnikami spostrzeżeniami oraz zjesc prawdziwą wojskowa grochówke.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs piosenki patriotycznej Rabka.

 • 21.05.2018

  Na zajęciach w klasie II gimnazjum uczniowie spotkali się z p. Marcinem Zubkiem wiceprezesem Związku Podhalan Oddział Zakopane, który barwnie opowiadał o historycznym znaczeniu wydarzeń związanych z wzniesieniem krzyża na Giewoncie oraz przejazdem fasiągami, czyli  wozami, którymi przed przeszło stu laty górale przywozili z Krakowa turystów, aby ci zobaczyli Tatry. Wszyscy mogli poznać skąd wzięły się przydomki, które w rodzinach góralskich stanowią ważny element rodów od pokoleń. 

  Zdjęcia zostały dodane do galerii O regionie z p. Marcinem Zubkiem.

 • 21.05.2018
  Uczniowie klasy II i III byli na wycieczce w Krakowie, gdzie uczestniczyli w zajęciach dotyczących historii lotnictwa i budowy samolotów od najdawniejszych czasów do współczesności. Poznali helikopter, którym podróżował Ojciec Święty Jan Paweł II. W sali edukacyjnej dzieci były w symulatorze lotu, poznawały zasady działania samolotu, zasiadały za sterami i przeszły ścieżką wystawową w hangarach i na powietrzu.  Muzeum w Krakowie zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. 

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Muzeum Lotnictwa Polskiego.

 • 16.05.2018

  W dniach od 10 do 13 maja zespól wokalno-instrumentalny Majus, brał udział w Festiwalu  Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was..." który odbywał się jak co roku w Zakopanem. Zespół ubogacał swoim śpiewem Liturgię Mszy świętej najpierw w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, a następnie w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Natomiast w  przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 34 uczniów,  którzy  zaprezentowali 2 utwory: "O Niepokalane Serce Maryi" oraz "Moja Ojczyzna, moja Polska", którym podbił serca Jurorów i otrzymał I nagrodę w kat. zespoły.

  Było mnóstwo emocji,  super koncert Mateo, ale nade wszystko bardzo dobrych chwil spędzonych razem.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukalem Was...".

 • 15.05.2018

  Dzień 06 maja był dla naszej szkoły dniem szczególnym, bowiem odbył się w nim Festyn Sportowo- Rekreacyjny połączony z otwarciem kompleksu boisk. W turnieju piłkarskim swoje sportowe umiejętności prezentowały nie tylko grupy młodzieżowe: żaków, orlików i młodzików, ale także drużyny absolwentów, nauczycieli, strażaków oraz uczniów starszych klas. Równocześnie odbywały się występy sceniczne: zerówkowiczów, szkolnego chóru Majus, wolontariuszy w spektaklu „Smerfny świat”, kabaretu Śleboda, pokazy trików rowerowych oraz piłkarskich. Imprezę wieńczyły natomiast koncerty boliwijskiego zespołu Ahaju oraz Piotra Lupiego Lubertowicza. Na zgromadzonych czekało także wiele innych   atrakcji gwarantujących moc zabawy i radości wszystkim uczestnikom od najmłodszych po najstarszych mieszkańców Olczy oraz przyjezdnym gościom. Nie zabrakło również momentu podniosłego, gdyż około godz. 13.00 nastąpiło uroczyste otwarcie całego obiektu z udziałem szczególnych gości: Proboszcza parafii na Olczy ks. Jerzego Grzyba, Burmistrza Pana Leszka Doruli, Wice Burmistrz Pani Agnieszki Nowak-Gąsienicy, Naczelniczek Wydziałów: Pani Anety Zwijacz-Kozicy oraz Pani Zofii Kiełpińskiej, byłej Pani Dyrektor Jolanty Iwanickiej i Radnych w osobach: Wojciecha Tatara, Jana Topora-Jasicy, Jana Gluca i Stanisława Majerczyka, a towarzyszył temu występ grupy tanecznej z naszej szkoły, który obfitował w symbole wolności, patriotyzmu i właściwie rozumianego wspólnego kibicowania.

  To dla nas wielkie święto- nie tylko dla szkoły ale i dla całej Olczy, dla której posiadanie takiego zaplecza sportowego ma ogromne znaczenie. Festyn ten jednocześnie pokazał, że potrafimy wspólnie się uczyć,  rywalizować na wysokim poziomie i razem bawić.

  Dziękujemy wszystkim Gościom, Rodzicom, Uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, każdemu, kto zechciał nas wesprzeć. Dzięki Wam dzieci poznały smak dobrej zabawy i sportowej rywalizacji w duchu fair- play.

  Zapraszamy do oglądania fotorelacji- Festyn Rodzinny.

 • 05.05.2018

  27 kwietnia uczniowie II klasy Gimazjum przedstawili apel z okazji 3 Maja, przygotowany przez p. Ewę Sakowicz oraz p. Beatę Kluk. 3 Maja grupa sztandaru szkoły podstawowej i gimnazjum reprezentowały nas na uroczystościach miejskich na Placu Niepodległości, wcześniej uczestniczyli we Mszy Świętej, której to przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

  źródlo: www.zakopane.eu

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczystości 3 Maja.

 • 27.04.2018

  Nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Młodsze klasy (I- IV) brały udział w konkursie plastycznym, którego hasło przewodnie to: „Pomóż naturze pozbyć się śmieci”.  Otrzymaliśmy mnóstwo prac, mówiące o zachowaniu porządku i segregacji śmieci.

  Klasy gimnazjalne przygotowały gazetki na korytarzach szkolnych zwracające uwagę na problem marnowania żywności, długiego czasu rozkładu wielu wyrzucanych materiałów i recyklingu.

  Inauguracją obchodów była akademia szkolna przedstawiona przez klasę drugą gimnazjum, we wtorek 24 kwietnia. Podczas akademii klasy (VI – IIIg) wykazały się swoją wiedzą na temat odpadów i zostały nagrodzone najlepsze prace w konkursie plastycznym klas młodszych:

  I miejsce- Dawid Chyc- Kuros

  II miejsce – Zuzanna Jarząbek

  III miejsce – Dorota Worwa i Marysia Gut- Misiaga

  wyróżnienia – Karolina Walkosz- Strzelec; Oliwia Marduła

                          Karolina Garalowska- Tylka

                          Dawid Stopka

  Organizacją Dnia Ziemi zajęły się: Beata Kluk i Anna Kukuła. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Ziemi .

 • 27.04.2018

  W poniedziałek  23 kwietnia uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w zajęciach terenowych w ramach Dnia Ziemi. Uczniowie mogli zwiedzić jeden z najnowocześniejszych obiektów ciepłowniczych w Europie. Dowiedzieli się jak z jakiej głębokości i o jakiej temperaturze woda geotermalna jest wydobywana. Jak funkcjonuje ciepłownia i jakie korzyści przynosi. Na koniec uczniowie wzięli udział w konkursach z nagrodami.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Ziemi w Geotermii Podhalańskiej.

 • 41 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  21.04.2018

  21 kwietnia 2018r  odbył się 41 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, eliminacje na szczeblu powiatowym. Naszą drużynę reprezentowali: Anna Migiel, Krzysztof Migiel, Zuzanna Migiel i Marcin Stachoń uczniowie z klasy 7. Na 11 drużyn ze szkół podstawowych zajęliśmy 6 miejsce. Marcin Stachoń za przejazd indywidualny zajął 3 miejsce, Zuzanna Migiel 7 miejsce, Krzysztof Migiel 10 miejsce a Anna Migiel zajęła 16 miejsce. Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnym turnieju.

  Zdjęcia z turnieju dodano do galerii 41 Turniej BRD.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  34-500 Zakopane, ul. Janosówka 15A, 15B
 • tel/fax 18 201 18 26

Galeria zdjęć